Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Psiko-Onkoloji Derneği

Psiko-Onkoloji Derneği

Psiko-Onkoloji Derneği, kanser hastalarına ve ailelerine psikososyal destek vermek amacıyla 2011 yılında kurulmuştur. Bunun yanı sıra kemik iliği nakli ve transplantasyon hastalarına ve ailelerine de bu zorlu dönemlerinde destek vermektedir. Psiko-Onkoloji Derneği kanser psikolojisi alanında bilimsel araştırma, eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermenin yanı sıra, toplumda kanser hastalarına psikososyal destek verilmesi yönünde farkındalık arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Türkiye‘de birçok insan kanser hastası ve hem hastalar hem de aileleri çeşitli zorluklarla mücadele etmekteler. Hastalığı karmaşıklaştırdığı hayatlarında, var olan birçok sorunun yanı sıra daha önce hiç akla gelmeyen pek çok sorun ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunların çoğunun çözümü ise psikolojik güçlenme ve sosyal destek gerektirmektedir.

Psiko-Onkoloji Derneği, kanser hastası ve yakınlarına bilgilendirme, danışmanlık ve terapi hizmetleri vermekte, sosyal destek sistemleri kurulması ve kanser psikolojisi ile ilgili toplumsal bilinç yaratılması amacıyla birçok hizmet sürdürmektedir.

Psiko-Onkoloji Derneği’nin Amacı

Psiko-Onkoloji Derneğinin kuruluş amacı, çalışma alanları üzerinde çaba göstermek, var olanları geliştirmek ve insanlar için çözüm ve kolaylıklar sağlamaktır. Onkoloji servisleri oluşmaya başladığından itibaren pek çok hastanede klinikte daha düzenli ve sistematik psikolojik yardım sistemleri kurulmaya başlanmıştır.

Psiko-Onkoloji Derneği bu çalışmalara bilimsel araştırma, eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra, toplumda kanser hastalarına psiko-sosyal destek hakkında genel farkındalık yaratmaya yönelik çeşitli çalışmalar gerçekleştirmektedir.

İletişim

Adres: Ataköy 7-8-9-10 Mahallesi, Ardıç Sk. 3-2, 34158 Bakırköy / İstanbul

Telefon: 0212 560 70 8384

E-Posta: info@psiko-onkoloji.org

Web: www.psiko-onkoloji.org

Hakkında hipokratist

Check Also

Uyku Derneği

Uyku Derneği

Uyku Derneği – UYKUDER; uyku ve bozuklukları alanında faaliyet gösteren, kar amacı gütmeyen, ulusal, mesleki …