Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Yeni
Ana Sayfa / Doktorlar / Prof. Dr. Vedat Köseoğlu

Prof. Dr. Vedat Köseoğlu

Prof.Dr.Vedat Köseoğlu; 26 Eylül 1960 tarihinde Yusufeli, Artvin‘de doğmuştur. Çocuk Onkolojisi Uzmanı ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesörüdür.

Vedat Köseoğlu, ilk ve orta öğrenimini Erzurum‘da Aziziye İlkokulu, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Ortaokulu, Erzurum Lisesi ve Bursa‘da Yıldırım Beyazıt Lisesi‘nde tamamlamasının ardından 1976 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde tıp öğrenimine başlamıştır. 1977 yılında sivil tıp öğrenimini bırakarak, askeri öğrenci olarak devam ettiği tıp öğrenimine 1980 Askeri Darbesi ile Nisan 1981 tarihinde zorunlu olarak yeni kurulan Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Fakültesine transfer olarak 1983 yılında tıp eğitimini tamamlayarak doktor ünvanını almıştır.

Dr. Vedat Köseoğlu, GATA’da stajerliği sonrasında 1984 yılında Bursa Işıklar Askeri Lisesi Revir Baştabipliğine atanmıştır. Dr. Köseoğlu, ihtisasını 1986 – 1990 yılları arasında GATA Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı‘nda tamamlayarak uzmanlık ünvanı almıştır. Dr. Vedat Köseoğlu; Aralık 1990 tarihinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak Aralık Malatya Askeri Hastanesine atanmasının ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı Lisan Okul İleri Düzey İngilizce Kursu almıştır.

vedat köseoğlu muayene ücreti1993 yılında yardımcı doçent ünvanı alan Dr. Köseoğlu; Gülhane Askeri Tıp Akademisi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında görev almaya başlamıştır. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Onkoloji Bilim Dalında Çocuk Onkolojisi Yan Dal Uzmanlık Eğitimi almaya başlayan Köseoğlu; Kasım 1997 tarihinde Çocuk Onkolojisi Uzmanı olmuştur. Aralık 1997 tarihinde GATA Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalındaki görevine dönerek, Kasım 1998 tarihinde doçentlik ünvanını almıştır.

Doçent Dr. Vedat Köseoğlu; 30 Kasım 1998 tarihinde ABD‘nin Teksas Eyaletinin Houston şehrinde bulunan dünyanın en kapsamlı kanser merkezlerinden biri olan Teksas Üniversitesi M.D. Anderson Kanser Merkezi – The University of Texas M.D. Anderson Cancer Center‘da Çocuklarda Kemik İliği Transplantasyonu, Lösemilerde Yeni Tedavi Modaliteleri ve Kordon Kanı Nakli konularında çalışmaların ardından Eylül 1999 tarihinde GATA Çocuk Onkolojisi Bilim Dalı doçentlik kadrosuna atanan Köseoğlu, 30 Kasım 1999 tarihinde ABD’deki çalışmalarını tamamlayarak Türkiye’ye dönmüştür.

GATA Çocuk Onkolojisi Bilim Dalı

vedat köseoğlu muayenehaneDoç. Dr. Vedat Köseoğlu, 25 Ocak 2000 tarihinde GATA Çocuk Onkolojisi Bilim Dalı Başkanı olarak görevlendirilmiştir. Türk Pediatrik Onkoloji Grubu Derneği‘nin yönetim kurulu ve yeterlilik kurullarında görevler bulunan Doçent Köseoğlu; Mayıs 2004 tarihinde Ürgüp‘te düzenlenen TPOG Ulusal Kanser Kongresi Kongre Başkanlığını üstlenmesinin ardından 30 Eylül 2004 tarihinde GATA’da Profesör kadrosuna atanmıştır. Prof. Dr. Vedat Köseoğlu, Mayıs 2010 tarihinde Gülhane Askeri Tıp Akademisi Çocuk Onkolojisi Bilim Dalı‘ndan kendi isteği ile emekli olmuştur.

Sadise ve Mustafa Köseoğlu Sağlık, Eğitim ve Araştırma Vakfı

Prof. Dr. Vedat Köseoğlu, 2013 yılında ikinci defa TPOG yönetim kurulu üyeliğini seçilmesinin ardından Aralık 2014 tarihinde anne ve babasının adını taşıyan “Sadise ve Mustafa Köseoğlu Sağlık, Eğitim ve Araştırma Vakfı“nı kurarak, Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu başkanlıklarını yürütmeye başlamıştır. Prof. Köseoğlu, Mart 2015 tarihinde Gülhaneliler Sağlık Eğitim ve Dayanışma Vakfı – GESDAV yönetim kurulunda görev almıştır.

Prof.Dr.Vedat Köseoğlu, vakıf ve pediatrik onkoloji çalışmalarının yanı sıra hastalarını Ankara, Ümitköy’de bulunan kendi muayenehanesinde telefon ve online randevu sistemi ile görmeye devam etmektedir.

İletişim

Adres: Mutlukent Mahallesi 1940. Sokak Beta Villaları No: 40 Ümitköy / Ankara

Telefon: 444 2 313

Mobil: 0 530 322 20 27

Faks: 0 312 419 95 37

Web: www.cocukdoktorunuz.com

Online Randevu

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Prof. Dr. Esin Şenol

Prof. Dr. Esin Şenol

Prof.Dr.Esin Şenol; 23 Mart 1963 tarihinde Ankara‘da doğmuştur. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanıdır. Esin …

Bir cevap yazın