Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Doktorlar / Prof. Dr. Tayfun Aybek

Prof. Dr. Tayfun Aybek

Prof.Dr.Tayfun Aybek; 06 Kasım 1967 tarihinde Eskişehir‘de doğmuştur. Tıp Doktoru, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanıdır.

Tayfun Aybek, ilk ve orta öğrenimini Eskişehir‘de 1978 yılında Dumlupınar İlkokulu, 1981 yılında Devrim Ortaokulu ve 1984 yılında Atatürk Lisesi‘nde öğreniminin ardından 1984 yılında tıp öğrenimi için girdiği İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakultesi‘nde 1987 -89 yıllarında Almanya‘nın Hessen eyaleti Eltville am Rhein şehrinde Eichberg Psikiyatri ve Psikoterapi Kliniği ve 1988 -90 yıllarında Frankfurt şehrinde bulunan Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği‘nde mezuniyetine kadar Genel Cerrahi, Dahiliye ve Psikiatri alanlarında staj eğitimleri alarak 1990 yılında tıp eğitimini tamamlamıştır.

Uzmanlık Eğitimi Rotasyon Programı

Dr. Tayfun Aybek; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi tıp doktorluğu ünvanını almasının ardından 1990 yılının Ekim ayında Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi’nde Uzmanlık Eğitimi Rotasyon Programı çerçevesinde Genel Cerrahi Bölümünde Asistan Doktor olarak göreve başlamıştır. Dr. Aybek; 1991 yılının Nisan ayında Kalp Cerrahisi ilgi alanı olduğunu farkederek, Periferik Damar Cerrahisi Kliniğine başlamıştır. 1994 yılında Almanya‘da yazılı, sözlü sınavların yanı sıra tez kabulü sonrası, uluslararası bilimsel doktora PhD ünvanını, almaya hak kazanmıştır. Almanya’nın Rotenburg an der Fulda kentinde “Herz-Kreislauf-Zentrum” adlı özel bir klinikte göreve başlayan Dr. Aybek; ilk kalp ameliyatını 1995 yılında gerçekleştirmiştir.

tayfun aybek kimdir

Da Vinci Sistemi

1997 yılında klinik deneyiminden sonra Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisine geri dönen Dr. Aybek; 1998 yılında Da Vinci Sistemi olarak adlandırılan robot ile ilk kalp ameliyatlardan biri olan LIMA-LAD adı verilen tekli bypass operasyonunu gerçekleştiren ekipte yer almıştır. Aynı yıl Baş Asistan pozisyonunda görevine devam eden Dr. Aybek; 1999 yılında minimal invaziv adı verilen küçük kesi ve robot ile kalp cerrahisi alanında çok sayıda ameliyatlar gerçekleştirmiştir. 2000 yılında Üniversite’de hasta kanı soğutulmadan, arkus aorta müdahale konusunda öncülük ederek, bilimsel çalışmalara başlamıştır.

Şeref Profesörlüğü

2001 yılının Mart ayında Avrupa’da ilk kez uyanık bir hastada genel anestezi uygulanmadan kalp bypass operasyonunu gerçekleştirmesinin ardından 2002 Brezilya’nın Sao Paolo Eyaleti Marilia kentinde bulunan Marilia Üniversitesi ve Frankfurt Üniversitesinin işbirliği ile gerçekleştirilen projede yönetici hekim olarak ameliyatlara öncülük etmiştir. 2005 yılında Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Doçentliği ünvanı alan Doçent Tayfun Aybek; 2006 yılında Brezilya Hükümeti, Marilia Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümünün kurulmasına katkılarından dolayı şeref profesörlüğü ünvanı verilmiştir.

Prof.Dr.Tayfun Aybek, 2007 yılında Almanya‘daki çalışmalarını bitirerek Türkiye’ye gelmesinin ardında Mart ayında Ankara Güven Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünde göreve başlamıştır. 2009 yılının Ekim ayında Mesa Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü Başkanlığına getirilen Prof. Aybek; 2011 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Mesa Hastanesini devir alması ile Özel TOBB ETÜ Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı olarak göreve başlamış ve 01 Eylül 2016 tarihinde itibaren TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığı görevine getirilerek çalışmalarına devam etmektedir.

Aort Ameliyatı Atriyal Fibrilasyon Bypas Ameliyatı Kapak Ameliyatı Makaleler Randevu

İletişim

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hastanesi

Adres: Yaşam Caddesi No: 5 PK: 06510 Söğütözü / Ankara

Telefon: 0 850 532 63 00

Mobil: +90 534 520 53 17

E-Posta: ta@tayfunaybek.com

Web: tayfunaybek.com

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu

Op.Dr.Arda Katırcıoğlu, 1974 yılında Ankara’da doğmuştur. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı İlk ve orta öğrenimini …

Bir cevap yazın