Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Doktorlar / Prof. Dr. Saim Yılmaz

Prof. Dr. Saim Yılmaz

Prof.Dr.Saim Yılmaz 1962 yılında Antalya’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimimi Antalya’da tamamladıktan sonra, 1979 yılında İstanbul Tıp Fakültesine girmiştir. İstanbul Tıp fakültesinden 1985 yılında mezun olup önce mecburi hizmet yapmış ve İstanbul Zeynep Kamil Hastanesinde Çocuk Hastalıkları ihtisası, 1988 yılında ise Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde Radyoloji ihtisasına başlamıştır. 1992 yılında radyoloji uzmanı, 1994 yılında yardımcı doçent, 1998 yılında doçent ve 2004 yılında da radyoloji profesörü olmuştur.

Prof.Dr.Saim Yılmaz, radyoloji uzmanı olduktan sonra radyolojinin tedavi edici yan dalı olan girişimsel radyoloji alanında çalışmıştır. ABD ve Avrupa’da bir çok girişimsel radyoloji merkezinde bulunan Prof. Yılmaz; yurt içinde ve yurt dışında 100’den fazla kongre ve sempozyuma katılmış ve bu kongrelerin pek çoğunda davetli konuşmacı olarak yer almıştır. Radyoloji alanında 70’den fazla bilimsel makale yazan Prof. Yılmaz, bu makaleleri Türkiye’de ve Avrupa’da 600’den fazlası kaynak olarak gösterilmiştir. Avrupa Radyoloji Kongrelerinde davetli kurslar veren Prof. Yılmaz 7 tane bilimsel ödülü vardır.

Prof.Dr.Saim Yılmaz’ın Çalışmaları

Çalışmalarına periferik arter hastalığında yoğunlaştıran Prof Yılmaz, uzun bacak damar tıkanıklıklarının açılmasında kullanılmaya başlanan “subintimal anjioplasti“, “transpopliteal anjioplasti“teknikleri ile venöz yetmezlik ve varis hastalığında damar içinden lazer tedavisini Türkiye’de uygulamaya başlamıştır. Ultrason rehberliğinde köpük skleroterapisi ve miniflebektomi tekniklerini de geliştirdi ve radyoloji camiasına tanıtmıştır. Ayrıca, lazer işlemi sırasında hastanın ağrı duymamasını sağlayan “femoral blok” ve “siyatik blok” yöntemlerini de Türkiye’de uygulamış ve radyoloji kongrelerinde tanıtmıştır.

Prof.Dr.Saim Yılmaz

Prof.Dr.Saim Yılmaz 2005 yılından itibaren rahim miyomlarının ve adenomiyozis hastalığının anjiyografi ile ameliyatsız olarak tedavi edilmesini sağlayan “embolizasyon” yöntemini yoğun olarak uygulamıştır. Bu konudaki deneyimlerini radyoloji ve kadın doğum kongrelerinde sundu. Embolizasyon yönteminden sonra oluşan ağrıyı önemli ölçüde gideren “Süperior hipogastrik gangliyon blokajı” yöntemini Türkiye‘de uygulamıştır.

Prof.Dr.Saim Yılmaz 2011 yılından itibaren Akdeniz Onkoloji ekibiyle Memorial & Medstar hastanelerinde çalışmaya başlamıştır. Bu dönemde, tümörleri ısıtma ya da soğutma gibi yöntemlerle ya da anjiyo yoluyla yok eden yeni tedaviler uygulamıştır. Bu yöntemlerden kriyoablasyon ve nanoknife tedavilerini Türkiye’de başlatmıştır.

İngilizce, Fransızca ve Almanca bilen Prof. Dr. Saim Yılmaz evli ve iki çocuk babasıdır.

İletişim

Varisson Radyoloji Merkezi

Adres: Bahçelievler Mah. Konyaaltı Cad. Murat Apt. No: 44/1 Muratpaşa / Antalya

Telefon: 0 242 316 39 39

Mobil: 0 530 951 51 66

E-Posta: minimallyinvasivetreatments@gmail.com

Web: www.profsaimyilmaz.com

Hakkında hipokratist

İlgili Konular

Prof. Dr. Hasan Fahrettin Keleştemur

Prof. Dr. Hasan Fahrettin Keleştemur

Prof.Dr.Hasan Fahrettin Keleştemur; 25 Ekim 1955 tarihinde Elazığ’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Elazığ‘da tamamlayan …