Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Yeni
Ana Sayfa / Tıp Bilim İnsanları / Prof. Dr. Muzaffer Değertekin

Prof. Dr. Muzaffer Değertekin

Prof.Dr.Muzaffer Değertekin; 1965 yılında Ulu Cami, Diyarbakır‘da doğmuştur. Akademisyen ve Kardiyoloji Profesörü, Türk Bilim İnsanıdır.

Muzaffer Murat Değertekin; ilkokulu 1972 – 1977 yılları arasında İnönü İlkokulu, 1983 yılında eski adı Maarif Koleji olan Diyarbakır Anadolu Lisesi, 1990 yılında da Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.

Dr. Muzaffer Murat Değertekin, 1991 yılında Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde kardiyoloji ihtisasına başlamış; başasistanlık ve klinik şefliği görevleri ile 1994 yılında ihtisasını tamamlayan Dr. Değerdekin; 1998 yılında doçent, 1999 yılında da European Cardiologist diplomasını almıştır. 2000 yılında kardiyoloji alanında Genç Araştırmacı Ödülü alan Doç. Değertekin; aynı yıl Avrupa Kardiyoloji Derneği‘nden eğitim bursu kazanmıştır. 2001 – 2003 yılları arasında Hollanda, Rotterdam‘da Erasmus Üniversitesi Thoraxcenter Girişimsel Kardiyoloji Bölümünde “İlaç Salgılayan Kalp Stentleri“‘nin dünyada ilk kez uygulamasını gerçekleştirerek, üstün katkı sağlamış araştırmacılara verilen unvan olan fellow olarak çalışmış ve PhD unvanını almıştır. 2002 yılında Avrupa Kardiyoloji FESCFellow‘luğuna seçilmiştir.

2005 yılında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalına profesör olarak atanan Prof. Dr. Değertekin; 2008 yılında Kardiyoloji Bölüm Başkanı, Türk Kardiyoloji Derneği yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreter yardımcılığı, 2010 yılında TKD‘nin Girişimsel Kardiyoloji Birliği kurucu başkanı, 2010 yılında Türkiye temsilcisi olarak Avrupa Kardiyoloji Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Avrupa Kardiyoloji Derneği Girişimsel Kardiyoloji Birliği ve uluslararası kardiyoloji kuruluşlarına bilimsel danışma kurullarında görevleri bulunmaktadır. Prof. Değertekin, 2013 yılının Ocak ayından itibaren Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı olmuştur.

Prof. Dr. Muzaffer Değertekin‘in Kalp Damarlarına Takılan İlaçlı Stent ve BT Anjiyografi adı verilen Sanal Kalp Anjiyosu temel araştırma alanlarından biri olup; araştırma alanlarıyla ilgili kitap ve kardiyoloji ile ilgili yayınları bulunmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babası olan Prof.Dr.Muzaffer Değertekin, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

İletişim

Adres: Devlet Yolu Ankara Caddesi No: 102 – 104 PK: 34752 Kozyatağı, Kadıköy / İstanbul

Telefon: 0 216 578 40 00

Faks: 0 216 469 37 96

Web: www.muzafferdegertekin.com

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Prof. Dr. Serdar Bulun

Prof. Dr. Serdar Bulun

Prof.Dr.Serdar Bulun; 1959 yılında Malatya‘da doğmuştur. Kadın Hastalıkları ve Doğum Üreme Tıbbı ve Kısırlık Profesörü, …