Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Doktorlar / Prof. Dr. Fehmi Tabak

Prof. Dr. Fehmi Tabak

Prof.Dr.Fehmi Tabak; 1963 yılında Malatya’da doğmuştur. İç Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanıdır.

Dr. Fehmi Tabak, İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezuniyeti sonrasında fakültenin İç Hastalıkları Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamlayarak; 1991 yılında İç Hastalıkları uzmanı olmuş ve İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı’nda uzman olarak çalışmaya başlamıştır.

Doktor Tabak; 1995 yılının Şubat ve Ekim ayları arasında ABD’nin Louisiana eyaletinin New Orleans şehrinde bulunan  Tulane Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü’nde “viral hücre kültür teknikleri, HIV-HTLV izolasyonu ve kültürleri, immunosupresif hastalardaki enfeksiyonlar, nozokomiyal enfeksiyonlar” konularında araştırma görevlisi olarak çalışmıştır.

1996 yılında doçent olan Fehmi Tabak; 1995 – 1996 yıllarında “İstanbul Bulaşıcı Hastalıklarla Savaş Derneği” sekreterliğinin yürütmüş ve 2002 yılında profesör olmuştur. 1 Kasım 2002 tarihinden itibaren “Viral Hepatitle Savaşım Derneği” yönetim kurulu üyeliğinin ardından, 2011 yılından itibaren derneğin başkanlığı ve 10 Aralık 2013 tarihinde kurulan “HIV Enfeksiyonu Derneği”nin kurucu başkanı olmuştur.

Prof. Dr. Fehmi TabakProfesör Tabak; ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış 250’e yakın makalesi, “Enfeksiyon Hastalıklar” isminde ilk baskısı 1999 yılında çıkan ve üç baskısı bulunan kitabı bulunmaktadır. Enfeksiyon hastalıkları ve viral hepatitler ile ilişkili 10 kitabın editörlüğünü yapan Prof. Tabak; viral hepatitler, HIV ve diğer immun sistemi baskılanmış hastalarda enfeksiyonlar mesleki ilgi alanları arasında yer almaktadır. Prof. Fehmi Tabak; hepatit, grip virüsü, aids, ateşli hastaya yaklaşım, cinsel hastalıklar, kanser ve enfeksiyon konularında internet sitesinden yayınladığı makaleleri bulunmaktadır.

Prof.Dr.Fehmi Tabak; 2020 yılı itibariyle İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Şişli‘de bulunan özel muayenehanesinde çalışmalarını devam etmektedir.

Tedavi Alanları

  • Döküntülü Enfeksiyon Hastalıkları
  • HIV/AIDS
  • Kanser Hastalarındaki Enfeksiyonlar
  • Kronik Hepatitler
İletişim

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Anabilim Dalı

Adres: İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Yerleşkesi PK: 34098 Cerrahpaşa, Fatih / İstanbul

Telefon: 0 212 414 30 00 / 21688

Muayenehane

Adres: Abidei Hürriyet Caddesi No: 105 Şişli / İstanbul

Telefon: 0 212 234 73 10

Web: www.drfehmitabak.com

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Prof. Dr. Ömer Küçük

Prof. Dr. Ömer Küçük

Prof.Dr.Ömer Küçük; 16 Nisan 1952 tarihinde Akhisar, Manisa‘da doğmuştur. Tıp Bilim İnsanı, Tıbbi Onkolog Profesörüdür. …

Bir cevap yazın