Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Yeni
Ana Sayfa / Doktorlar / Prof. Dr. Esin Şenol

Prof. Dr. Esin Şenol

Prof.Dr.Esin Şenol; 23 Mart 1963 tarihinde Ankara‘da doğmuştur. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanıdır.

Prof. Dr. Esin Şenol

Esin Şenol, lise eğitimini 1981 yılında TED Ankara Koleji’nde, tıp eğitimini 1987 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayarak,  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak ihtisasa başlamıştır.

Dr. Esin Şenol, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda 1992 yılında ihtisasını tamamlamasının ardından uzman olarak göreve başlamış olup; Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda 1995 yılında yardımcı doçent ve 1996 yılında doçentliğinin ardından 1999 yılında ABD‘de Massachusetts Eyaletinin başkenti Boston‘da özel bir araştırma üniversitesi olan Tufts University Medical Center, Kemik İliği Transplantasyon Ünitesinde araştırma asistanı olarak çalışmıştır.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde 2000 yılından itibaren bir süre kanser hastalarının infeksiyon izleminde konsultan olarak görev yapmış olan Doç. Şenol; halen bu konuda araştırmalar ve eğitim çalışmalarını sürdürmektedir. 2003 yılında profesör ünvanını alan Prof. Dr. Esin Şenol; 2005 – 2007 yılları arasında Gazi Üniversitesi Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme KuruluGÜADEK, Avrupa Üniversiteler Birliği ve Bolonya Süreci kurucusu, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinin Etik Komitesi, 2005 – 2011 yılları arasında Febril Nötropeni Derneği Genel Sekreteri, 2009 – 2013 yılları arasında Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı kürsüsünün Başkanlığı yapmıştır. 2013 yılında Türk Klinik Mikrobiyoloji Ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği – KLİMİK; alt grubu olan Erişkin Bağışıklama Çalışma Grubu kurmuş ve halen başkanlığını yürütmektedir. Prof. Şenol, bağışıklama ve erişkin aşılaması ile ilgili çalışmalar yürütmesinin yanı sıra; Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı bünyesinde “Erişkin Aşı” merkezi kurmuştur.

Prof.Dr.Esin Şenol, bir çok kurs ve eğitim sertifika programlarını başarılı olarak tamamlayarak, mesleki çalışmalarına Ankara‘da bulunan özel muayenehanesi’nde devam etmesinin yanı sıra; yoga, yelken, doğa, edebiyat ve sinema ilgilenmektedir. İyi derecede ingilizce bilen Prof. Dr. Şenol; evli ve 1 çocuk annesi olup, Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol olarak da bilinmektedir.

İletişim

Adres: Güniz Sokak No: 48/6 Kavaklıdere / Ankara

Telefon: 0 312 666 14 24

Mobil: 0 535 460 81 51

E-Posta: info@dresinsenol.com

Web: www.dresinsenol.com

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 17:00 – 20:00

Hafta Sonu: 09:00 – 14:00

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Prof. Dr. Ömer Küçük

Prof. Dr. Ömer Küçük

Prof.Dr.Ömer Küçük; 16 Nisan 1952 tarihinde Akhisar, Manisa‘da doğmuştur. Tıp Bilim İnsanı, Tıbbi Onkolog Profesörüdür. …

Bir cevap yazın