Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Doktorlar / Prof. Dr. Emre Acaroğlu

Prof. Dr. Emre Acaroğlu

Prof.Dr.Emre Acaroğlu; 1964 yılında Ankara‘da doğmuştur. Omurga Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, Tıp Profesörüdür.

Emre Acaroğlu; ilk ve orta öğretimini TED Ankara Koleji, lise eğitimini Ankara Fen Lisesi’nde tamamlayarak, 1980 yılında başladığı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki tıp öğrenimine, 1986 yılında mezun olmuştur.

Prof. Dr. Emre Acaroğlu, Göz Hastalıkları Uzmanı Gölge Acaroğlu ile evli olup; 2 çocuk babasıdır.

1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak ihtisasını tamamlayan Dr. Acaroğlu; Temmuz 1993 – Haziran 1994 yılları arasında ABD’nin New York Eyaletinde bulunan Columbia Üniversitesi Doktorlar ve Cerrahlar Koleji ile bağlantılı New York Ortopedi Hastanesinin yanı sıra West Haverstraw‘da bulunan Helen Hayes Hastanesinde Klinik Araştırma Görevlisi olarak Ortopedik Araştırma Laboratuvarı ve Ortopedik Cerrahi Bölümlerinde Omurga Cerrahisi Eğitimi almıştır.

Dr. Emre Acaroğlu; 1995 yılında doçent, 2002 yılında Ortopedi ve Travmatoloji Profesörü ünvanını alması ile Ankara Omurga Merkezi’ni kurmasının ardından kurucu direktörlüğünü üstlenerek, sabbatical izni ile 2003 – 2004 yılları arasında ABD’nin California Eyaleti, San Francisco California Üniversitesi Ortopedik Cerrahi Anabilim Dalı‘nda Misafir Öğretim Üyesi olarak görev almıştır. 2009 yılına kadar Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında öğretim görevlisi olarak hizmetlerini sürdüren Prof. Dr. Acaroğlu; 2009 yılından itibaren Ankara Omurga Merkezi‘nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. 2011 yılında Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği başkanlığına seçilmiş ve bu görevi 2013 yılına kadar sürdürmüştür.

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanlığının yanı sıra çevrimiçi ve uzaktan eğitim konusunda akademik çalışmalar yapan Prof. Dr. Emre Acaroğlu; İngiltere’de bulunan Open University Milton Keynes’de Çevrimiçi ve Uzaktan Eğitim master programını tamamlamıştır. Ankara Omurga Merkezi ve ARTES Omurga Merkezi‘nde uluslararası eğitim, araştırma ve akreditasyon kuruluşu “AOSpine International” tarafından Akredite Omurga Merkezi olarak uluslararası alanda Omurga Cerrahi Eğitim – Öğretim faaliyetlerine öğrencilerin farklı coğrafyalarda olduğu durumlarda da sürdürülmesini sağlayan çevrimiçi ve uzaktan eğitimlerine de devam etmektedir.

Prof.Dr.Emre Acaroğlu, 2017 yılından itibaren Ankara Omurga Merkezi ile birlikte Memorial Ankara Hastanesi‘nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Mesleki ÜyelikleriEmre Acaroğlu muayene Ücreti

 • Avrupa Omurga Topluluğu – AO Spine Europe
 • Avrupa Omurga Derneği – European Spine Society – EuroSpine
 • Çocuk Ortopedi Derneği – ÇOD
 • Skolyoz Araştırma ve Tedavi Derneği – Scoliosis Research Society – SRS
 • Türk Ortopedi Cerrahi ve Travmatoloji Derneği – TOTDER
 • Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği -TOTBİD
 • Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi – TOTEK
 • Türk Omurga Derneği – TOD

Bilimsel Yayınları

Ulusal ve uluslararası toplantılarda 300’ün üzerinde sunumu olan Prof. Acaroğlu‘nun bir kitabı ve 4 kitap bölümünün bulunmasının yanı sıra PubMed ve/veya Exp-SCI’de listelenen 101 yayını mevcuttur.

Atıflar
 • Scopus 1712 atıf (Scopus h index = 21)
 • Web of Science 1291 atıf (WoS h index = 19)
 • Google Akademik 2721 atıf (Google Scholar h index = 24)
İletişim

Adres: Kavaklıdere Mah. İran Caddesi No: 45/2 PK: 06700 Çankaya / Ankara

Telefon: 0 312 467 04 42

Mobil: 0 544 551 90 40

Faks: 0 312 467 39 15

E-Posta: info@acaroglu.com

Web: acaroglu.com

O n l i n e R a n d e v u

Prof. Dr. Emre Acaroğlu Muayenehanesi

 

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu

Op.Dr.Arda Katırcıoğlu, 1974 yılında Ankara’da doğmuştur. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı İlk ve orta öğrenimini …

Bir cevap yazın