Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Doktorlar / Prof. Dr. Bülent Urman

Prof. Dr. Bülent Urman

Prof.Dr.Bülent Urman; 1959 yılında Ankara‘da doğmuştur. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Üreme Sağlığı Uzmanı ve Türk Tıp Bilim İnsanıdır.

Bülent Urman, 1976 yılında T.E.D. Ankara Kolejinde öğrenimini tamamlamasının ardından 1977 – 1982 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde tıp öğrenimini tamamlayarak mezun olmuştur. Dr. Urman, 1982 – 1984 yılları arasında Samsun İli, Havza İlçesi, Bekdiğin Köyü Sağlık Ocağında pratisyen hekim olarak mecburi hizmetini tamamlamıştır.

1984 – 1989 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı‘nda ihtisasını tamamlamasının ardından Kanada‘nın Britanya Kolumbiyası Eyaleti Vancouver şehrinde bulunan British Colombia Üniversitesi Reprodüktif Endokrinoloji ve İnfertilite Bölümü‘nde 1991 yılında üst ihtisasını tamamlayarak Hacettepe Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalında uzman olarak çalışmaya başlamıştır. 1993 yılında yardımcı doçent olan Dr. Urman; 1995 yılında doçent ünvanını almıştır.

Bülent Urman1996 yılında itibaren Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaya başlayan Dr. Bülent Urman; Üreme Sağlığı Merkezini kurarak, merkezin sorumluluğunu yürütmektedir. 2005 – 2007 yılları arasında Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği TSRM genel sekreterliği ve 2007 – 2011 yılları arasında başkanlığını yapan Dr. Urman; 2010 yılında Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir. 2010 yılında Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyeliğine atanan Doç. Bülent Urman; 2011 yılında da profesör ünvanını almasının ardından Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları olan Koç Üniversitesi Tıp fakültesi ve Amerikan Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Prof.Dr.Bülent Urman; Amerikan Üreme Tıbbı Derneği – American Society of Reproductive Medicine – ASRM, Amerikan Üreme Cerrahi Derneği – American Society of Reproductive Surgeons üyeliğinin yanı sıra Avrupa İnsan Üremesi ve Embriyoloji Derneği – European Society of Human Reproduction and Embryology – ESHRE’nin iki Türk bilim insanından biri olarak Ulusal Temsilciler KomisyonuBoard of National Representatives üyeliği ile birlikte Avrupa Jinekolojik Endoskopi Derneği – European Society of Gynecological Endoscopy – ESGE, Akdeniz Üreme Tıbbı Derneği – Mediterannean Society of Reproductive Medicine – MSRM, Orta Doğu Doğurganlık Derneği – Middle East Fertility Society – MEFS, Jinekolojik Endoskopi Derneği ve İstanbul Tabib Odası üyelikleri bulunmaktadır.

Sertifikaları
  • Üremeye Yardımcı Teknikler Klinisyen Sertifikası – Ankara 2001
  • Aile Planlaması ve Rahim İçi Araç Uygulaması Sertifkası – Ankara 1993
  • Laparoskopi Sertifikası – Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ankara 1992
  • Obstetrik Ultrason Sertifikası – Vancouver, Kanada 1991
  • Üreme Sağlığı ve İnfertilite Üst Uzmanlık Sertifikası – Vancouver, Kanada 1989 – 1991
İletişim

Amerikan Hastanesi

Adres: Teşvikiye, Güzelbahçe Sokak, No: 20 Nişantaşı, Şişli / İstanbul

Telefon: 0 212 311 20 00

Çağrı Merkezi: 444 3 777

E-Posta: info@amerikanhastanesi.org

Web: www.amerikanhastanesi.org/bulent-urman

Web: www.bulenturman.com

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi

Adres: Davutpaşa Caddesi No: 4 PK: 34010 Topkapı, Zeytinburnu / İstanbul

Telefon: 0 212 467 87 00 

Çağrı Merkezi: 0 850 250 8 250

E-Posta: info@kuh.ku.edu.tr

Web: kuh.ku.edu.tr/bulent-urman

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Prof. Dr. Ömer Küçük

Prof. Dr. Ömer Küçük

Prof.Dr.Ömer Küçük; 16 Nisan 1952 tarihinde Akhisar, Manisa‘da doğmuştur. Tıp Bilim İnsanı, Tıbbi Onkolog Profesörüdür. …

Bir cevap yazın