Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Doktorlar / Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu

Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu

Prof.Dr.Azmi Hamzaoğlu; 11 Şubat 1956 tarihinde Sinop’un Ayancık ilçesinde doğmuştur. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, Omurga Cerrahisi Uzmanıdır.

İlk ve Ortaokulu öğrenimini Sinop, Ayancık‘ta tamamlayan Azmi Hamzaoğlu; lise öğrenimini Kabataş Erkek Lisesini birincilikle tamamlamıştır. 1973 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi‘ne 1979 yılında tıp doktoru olarak mezun olan Dr. Azmi Hamzaoğlu; aynı yılın Mayıs ayında İ.Ü. Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği‘nde asistanlığa başlamıştır. İ.Ü. Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği‘nde uzmanlık eğitimi 1983 yılında tamamlayarak Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olmuştur. 1983 yılında İstinye Devlet Hastanesi‘nde mecburi hizmetine başlayan Dr. Hamzaoğlu; İstinye Devlet Hastanesi‘nde Ortopedi Kliniğini kurmuştur. 1985 yılında İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde akademik kariyerine başlayan Dr. Hamzaoğlu, 1989 yılının Ekim ayında doçent olmuştur.

Doçent Azmi Hamzaoğlu; 1989 yılının Aralık ayında ABD‘de Minnesota Eyaletinin Minneapolis kentinde bulunan Twin Cities Spine Center‘da bursiyer olarak fellowship programına kabul edilerek çalışmaya başlamıştır. Twin Cities Omurga Cerrahisi Merkezinin kurucu üyesi Prof. Dr. Robert Bruce Winter, Prof. Dr. John Errol Lonstein ve Prof. Dr. Francis Denis gibi dünyanın en önemli üç uzmanından skolyoz, omurga travması ve yapısal bozukluklar alanında 1991 yılına kadar Omurga Cerrahisi ve Klinik Araştırma eğitimleri alarak deneyim kazanmasının ardından aynı yıl bir ay süreyle Japonya‘da Hakaido Üniversitesi‘nde Omurga Tümörleri üzerine çalışmıştır.

Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu

Çapa‘da İstanbul Tıp Fakültesi‘nde çalışmalarına devam eden Doçent Hamzaoğlu; 1992 yılında yarı zamanlı olarak İstanbul Florence Nightingale Hastanesi‘nde çalışmaya başlamıştır. 1993 yılında Scoliosis Research SocietySRSSkolyoz Araştırma Derneği üyesi olan Dr. Hamzaoğlu; 1996 yılında profesörlük ünvanını aldıktan sonra İstanbul Florence Nightingale Hastanesi‘nde sadece omurga ameliyatlarına odaklanmıştır.

Omurga Cerrahisi

azmi-hamzaolu-kongreProf. Dr. Hamzaoğlu; 1999 yılında GICD Kongresi ve Uluslararası Boğaziçi Omurga Kongresinin yanı sıra 2000, 2001 ve 2003 yıllarında 50’ye yakın uluslararası kongrelerde konuşmacı olarak davet edilmiş ve sunum yapmıştır. 2003 yılından itibaren Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği‘nin kürsü başkanı ve üniversiteye bağlı İstanbul Florence Nightingale Hastanesi‘nde tam zamanlı olarak çalışmaya başlayarak, Türkiye’de türünün ilk merkezi olan İstanbul Omurga Merkezi adını verdiği bir klinik kurarak önemli operasyonlara imza atmıştır. Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu, omurga cerrahisi hakkında uluslararası düzeyde yayınlanmış makalelerin yanı sıra ortopedi cerrahları ile spinal cerrahi alanındaki beyin cerrahlarına İstanbul‘da düzenlenen kurs, toplantı ve burslarla sayısız verdiği eğitimlere rehberlik etmiştir. Türkiye’de ortopedi cerrahisinde tıbbi görüşüne başvurulan Prof. Hamzaoğlu; bir çok teknik ve yaklaşımların geliştirilmesinde ilklere imza atarak çalışmaları bir çok önemli omurga dergilerinde yayınlanmıştır.

Bir çok alanda ilklere imza atan Türk Omurga Cerrahisinin öncülerinden biri olan Prof.Dr.Azmi Hamzaoğlu ve 40 kişinin üzerinde çalışan ekibiyle, yurtdışındaki bazı zor vakalarda eğitim amaçlı ameliyatlarını yanı sıra Türkiye’de ameliyatlarını gerçekleştirdiği İstanbul Florence Nightingale Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü ile birlikte kurucusu olduğu “İstanbul Skolyoz ve Omurga Merkezi“nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Nihal Şanlı Hamzaoğlu ile evli olup; İpek ve Cemil adında iki çocukları bulunmaktadır.

İletişim

İstanbul Florence Nightingale Hastanesi

Adres: Abide-i Hurriyet Cad. No: 166 Şişli / İstanbul

Çağrı Merkezi: 444 0 436

E-Randevu: www.florence.com.tr/online-randevu

Web: www.florence.com.tr/prof.dr.azmihamzaoglu

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu

Op.Dr.Arda Katırcıoğlu, 1974 yılında Ankara’da doğmuştur. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı İlk ve orta öğrenimini …

Bir cevap yazın