Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Doktorlar / Prof. Dr. Ahmet Sınav

Prof. Dr. Ahmet Sınav

Prof.Dr.Ahmet Sınav, 1961 yılında Burdur, Yeşilova ilçesinin Düden Köyü‘nde doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Denizli‘de tamamlayan Prof. Sınav; tıp eğitimine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde başlamış ve Gülhane Askeri Tıp Akademisinden 1986 yılında mezun olmuştur. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Ahmet Sınav, 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim dalında uzmanlık eğitimi başlamış 1989 yılında uzman olmuştur. Anatomi alanında, 1995 yılında doçent unvanını almıştır. 1994 yılında GATA Medikal İletişim Merkezi‘ni kurmuştur. 1997 yılında GATA‘daki görevinden emekliye ayrılmıştır.

Prof. Dr. Ahmet Sınav; ABD’de bilimsel bir konferansta tanıştığı Columbia University ekibinden gelen teklif ile Kanada‘da Columbia Hekimler ve Cerrahlar Fakültesi‘nde (College of Physicians and Surgeons of British Columbia) anatomi departmanında Araştırmacı Bilim İnsanı (Associate Research Scientist) ünvanıyla 8 yıl klinik anatomi dersleri vermiştir. 2007 yılında Georgia Regents University, Medical College of Georgia‘da Profesör ünvanıyla 3 yıl süre ile Anatomi ve Nöroanatomi ders direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Prof.Dr.Ahmet Sınav; 2010 yılında Türkiye‘de Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı‘nda profesör olarak göreve başlamıştır. 2011 yılında Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığına atanmıştır. Prof. Sınav, 10 Aralık 2013 tarihinde Sanko Üniversitesi Kurucu Rektörü olarak görevine başlamıştır. Bu görevinin yanında, Amerika Birleşik Devletleri Georgia Regents University Medical College of Georgia Anatomi departmanında misafir profesör olarak görev yapmıştır. Eylül 2017’de Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi, Haziran 2018’den tarihinden itibaren de Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Tıp doktorluğu, Anatomi ve Tıp Ressamı

Tıp doktorluğu ve anatomi uzmanlığının yanı sıra, profesyonel bir tıp ressamı olan Prof. Sınav, profesyonel kariyeri boyunca klinik anatomi ve internet tabanlı interaktif anatomi eğitim programları alanında ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlar yapıp çok sayıda seminer ve konferanslar vermiştir. Prof. Sınav, 2012 yılı itibariyle, dünyada 200 civarında olan board sertifikalı (CMI Certified Medical Illustrator) tıp ressamından birisi olup, 2010 yılında ABD’de Board of Certification of Medical Illustration‘a daimi üye olarak seçilmiştir. Prof. Sınav, Türk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği, American Association of Clinical Anatomists , The Association of Medical Illustrators ve American Association of Anatomists üyesidir.

İletişim

Adres: Korucuk Mahallesi Konuralp Bulvarı No:81/1 Korucuk Kampüsü, Adapazarı / Sakarya

Telefon: 0 264 295 66 30

Faks: 0 264 295 66 29

E-Posta: asinav@sakarya.edu.trtip@sakarya.edu.tr

Web: tip.sakarya.edu.tr/asinav

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Prof. Dr. Halis Dokgöz

Prof. Dr. Halis Dokgöz

Prof.Dr.Halis Dokgöz; 1967 yılında Çorum’da doğmuştur. Tıp Doktoru, Adli Tıp Profesörü, Medical İllüstrator ve Karikatürist. …