Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Pediatri Üroloji Derneği

Pediatri Üroloji Derneği

Pediatri Üroloji Derneği, çocuk ürolojisinin geliştirilmesi amacıyla 2009 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Pediatri Üroloji Derneği; çocuk ürolojisi biliminin, eğitiminin ve uygulamalarının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, standartlarının belirlenmesi ve yükseltilmesi ve çocuk ürolojisi ile uğraşan uzmanlar arasında işbirliğinin arttırılması hedeflemektedir. Çocuk ürolojisi ile ilgili eğitim standartlarını ve yöntemlerini belirlemek ve bu alanda oluşturulacak ulusal sağlık politikalarının saptanmasında etkili ve olumlu rol almaktadır.

Pediatri Üroloji Derneği; çocuk ürolojisi ile ilgili kişiler arasındaki bilgi ve deneyimlerin birleştirilmesini ve geliştirilmesini sağlamaktadır. Çocuk ürolojisi ile ilgilenen hekimlerin bu alanda daha önceden kurulmuş olan diğer uluslararası dernekler ile iletişimlerinin ve işbirliğinin gerçekleştirilmesini sağlamak ve teşfik etmektedir. Dernek, üyelerinin mesleki hak ve çıkarlarını korumak, çocuk ürolojisi ile konularda gerektiğinde görüş bildirmek, basınla ilişkileri sağlamak ve yargıyı ilgilendirecek konularda gereken yasal işlemlerde bulunmak ve çocuk ürolojisi alanında meslektaşlar arasında belirlenecek görüş ayrılıklarında hakemlik görevi üstlenmektedir.

Pediatri Üroloji Derneği Eğitim Etkinlikleri
  • Ders Notları
  • Uzmanlık Eğitimi Çekirdek Müfredatı
  • Çocuk Ürolojisi Kılavuzları
  • PEDURO Videokamp 2
İletişim

Adres: Valikonağı caddesi, Yapı Kredi Vakıf Binası, No: 173, Daire: 12/3 80200 Nişantaşı, Şişli / İstanbul

Telefon: 0 212 233 12 18

Faks: 0 212 234 03 19

E-Posta: info@peduro.org.tr

Web: www.peduro.org.tr

Hakkında hipokratist

İlgili Konular

Türk Nöropsikiyatri Derneği

Türk Nöropsikiyatri Derneği

Türk Nöropsikiyatri Derneği, nöropsikiyatrisler tarafından Osmanlı Tababet-i Akliye ve Asabiye Cemiyeti adı ile 1914 yılında …