Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Yeni
Ana Sayfa / Sağlık Sendikaları / Öz – Sağlık İş Sendikası

Öz – Sağlık İş Sendikası

Öz – Sağlık İş Sendikası veya Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası; 17 sıra numaralı Sağlık ve Sosyal Hizmetler iş kolunda faaliyet göstermek üzere 27 Şubat 2014 tarihinde Ankara‘da kurulmuştur.

Öz – Sağlık İş Sendikası, 12 Nisan 2014 tarihinde ilk olağan Genel Kurulu Toplantısında; Yavuz Aksanoğlu‘nun genel başkanlığa, Mustafa Özüpek, Jülide Sarıeroğlu, Taciser İçyer‘in yönetim kuruluna seçilmesinin yanı sıra mevcut delegelerin oyları ile Hak-İş Konfederasyonuna katılma kararı ile birlikte Sağlık Sendikaları arasında yerini almıştır.

Sendika, kuruluşundan itibaren yaptığı çalışmalar neticesinde örgütlenme çalışmalarını bir yıl içerisinde 17 No’lu Sağlık ve Sosyal Hizmetler iş kolunda; Toplu İş Sözleşmesi imzalamak için gerekli olan yetki barajı aşarak çalışmalarına devam etmiştir.

Öz-Sağlık İş Sendikası; tüm sendikal hizmetlerde yasal, ahlaki ve etik ilkeler çerçevesinde, Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçilerinin haklarına saygı duyarak, Hak-İş Konfederasyonunun teşkilat yapısı ile birlikte Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçilerinin Toplu İş Sözleşmeleri ile Sendikal Haklarını korumaktadır. Sendika, toplumun tamamına hizmet veren, Sağlık ve Sosyal Hizmet işçilerinin “İş ve Sosyal Hayat“tan kaynaklanan özlük hakları için öncü olarak, yenilikçi ve dinamik bir Sendika olmayı hedeflemektedir.

Öz - Sağlık İş Sendikası

İletişim

Adres: Gazi Mahallesi Adanır Sokak No: 21 Yenimahalle / Ankara

Telefon: 0 312 211 10 51

Faks: 0 312 211 10 70

E-Posta: ozsaglikis@ozsaglikis.org

Web: www.ozsaglikis.org

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası

Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası

Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası, kısa adı Birlik ve Dayanışma Sendikası; 14 …

Bir cevap yazın