Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Doktorlar / Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız

Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız

Op.Dr.Muharrem Murat Yıldız; 12 Nisan 1965 tarihinde Ankara‘nın Sincan ilçesinde doğmuştur. Üroloji Uzmanı, Farmasotik Mikrobiyoloji Bilim Doktoru‘dur.

Murat Yıldız, ilk, orta ve lise öğrenimini Balıkesir’de tamamlamış olup; tıp eğitimine, 1982 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde başlamış, 1983 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Askeri Tıp Fakültesi‘nde tıp eğtimine devam etmiştir. Askeri Tıp Fakültesi‘nde 1989 yılında mezun olan Dr. Murat Yıldız; Gülhane Askeri Tıp Akademisi‘nde bir yıl süre ile stajyer tabip olarak görev yapmıştır.

Dr. Murat Yıldız; 1990 yılında Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı Sağık ve Veteriner Şube Müdürlüğüne atanmış olup; 1991 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı Lisan Okulunda dokuz ay süre ile ingilizce dil eğitimi görmüştür. 1992 yılında GATA Üroloji Anabilim Dalı‘nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1996 yılında Jandarma Genel Komutanlığı Van Askeri Hastanesi‘nde 2 aylık OHAL görevinde bulunmuştur.

12 Ekim 1996 tarihinde uzmanık tezi olan ”Fötal Ürethral Parsiyel ve Total Obstruksiyonlarda Mesanede Oluşan Dinamik ve Histolojik Değişiklerin Değerlendirilmesi” tamamlayarak, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 600 Yataklı Ankara Mevki Asker Hastanesi‘nde Üroloji Uzmanı olarak atanmıştır. 1997 yılından başlayıp 2005 yılına kadar eş zamanlı olarak serbest muayenehane hekimliği yapmıştır.

Bilim Doktoru

2002 Haziran döneminde yapılan GATA Üroloji Anabilim Dalı‘nda yardımcı doçentlik bilim sınavını kazanmasına rağmen görev ataması gerçekleştirilmeyen Op. Dr. Murat Yıldız‘ın; 2003 yılında Ankara Özel Lokman Hekim Etlik Hastanesi‘nde Üroloji Uzmanı olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2003 – 2008 yılları arasında Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü‘nde, Eczacılık Fakültesi Farmasötik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda doktora eğitimi görerek bilim doktoru unvanı almıştır.

Op.Dr.Muharrem Murat Yıldız; Şubat 2005 yılının Şubat ayında Askeri görevinden emekli olmuştur.

2006 yılında İsrail‘de Synergo Mesane Kanseri tedavisi uygulamasını eğitimini alarak eğiticilik sertifikası alarak Türkiye’de ilk kez tedavi uygulamasını gerçekleştirmiştir. 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Kimya Fakültesi Biokimya Bilim Dalı ve Nanoteknoloji Bilim Dalı‘nda “Fosfomisin Trometamol Kaplı Stentlerin Etkinliği” üzerine doktora tezi çalışmasının laboratuvar ve hayvan deneyi bölümüne başlamıştır. 2006 yılında Hipokontraktil Mesane Tedavisinde Ubretid kullanımına başlamıştır.

2014 – 2015 yıllarında Hacettepe Teknokent bünyesinde Tübitak girişimci şirketi kurarak Türkiye’de ilk antibiyotik kaplı slikon testis protezi üretimini gerçekleştirmiştir. Dr. Yıldız; günümüzde sanayi tıp işbirliği ile çeşitli projeler yürütmektedir.

2018 yılı Kasım ayından itibaren muayenehanesinde Üroloji ve Getat alanlarında hizmet vermektetir.

Mesleki Derneklere Üyelikleri

  • Amerikan Üroloji Derneği – AUA
  • Uluslararası Üroloji Derneği – SIU
  • Avrupa Üroloji Derneği – EAU
  • Dünya Endoüroloji Derneği – WEA
  • Türk Üroloji Derneği
  • Türk Endoüroloji Derneği
  • Çocuk Ürolojisi Derneği
  • Türk Androloji Derneği
  • Kontinans Derneği
  • Ankara Ürologlar Derneği
İletişim

Adres: Kızılırmak Mahallesi 1436 Sokak No: 1/16 Çukurambar, Çankaya /Ankara

​Telefon: 0 544 544 53 80

Mobil: 0 542 236 68 69

E-Posta: bilgi@drmuharremmuratyildiz.org

Web: www.drmuharremmuratyildiz.org

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Prof. Dr. Osman Bilgin Timuralp

Prof. Dr. Osman Bilgin Timuralp

Prof.Dr.Osman Bilgin Timuralp; 1939 yılında İzmir, Damlacık semtinde doğmuştur. Kardiyoloji Profesörü; Evli ve 4 çocuk …