Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Diş Hekimliği Fakülteleri / Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; kamuya ait bir fakülte olarak 2012 yılında Meram, Konya‘da kurulmuştur.

Fakülte 2012 – 2013 eğitim ve öğretim döneminde toplam 60 öğrenci ile lisans eğitimine başlamasının ardından ilk mezunlarını 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı sonunda vermiştir. Beş yıllık bir eğitim ve öğretim programını içeren Necmettin Erbakan Diş Hekimliği; eğitiminin ilk 3 yıllık müfredatı temel tıp bilimleri, teorik ve pratik diş hekimliği meslek derslerinden oluşmaktadır. Ayrıca 4. ve 5. sınıflarda bunlara ilave olarak hasta üzerinde klinik eğitim ve uygulamalı dersleri içermektedir.

Bölümleri

necmettin erbakan üniversitesi diş hekimliği fakültesi yorumlarNEÜ Diş Hekimliği Fakültesi; Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, Pedodonti, Endodonti, Ortodonti, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisi olmak üzere 8 anabilim dalında klinik bilimlere ait dersler ve bununla birlikte uygulama eğitimi alanlarında yetkin, çağdaş bilgi ve beceri sahibi, araştırmacı, ulusal ve uluslararası platformda vizyon sahibi, güçlü bir akademik kadro ile eğitim verilmektedir.

Eğitim 

Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği, preklinik ve simülasyon laboratuvarları, son teknolojik gelişmelere uygun tasarlanmış olup; bununla birlikte öğrencilerinin çağdaş bir klinik öncesi eğitim görmesine olanak sağlayacak şekilde hazırlamıştır. Öğrenciler, eğitmen masasında bulunan kameralar aracılığıyla; pratik uygulamaları kişisel monitörlerinden eş zamanlı olarak izleyebilmektedir. Simülasyon laboratuvarında bulunan kişisel modern fantom ünitelerinde, diş hekimliğinin farklı branşlarında; klinik öncesi pratik eğitimlerini tamamlaması ve aynı zamanda öğretim üyelerinin denetiminde klinikte hasta tedavi edecek bilgi ve beceriyi kazanmaktadırlar.

Klinik Eğitimi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, klinik eğitimi için; diş ünitleri, radyolojik görüntüleme cihazları, dental aletler ve aynı zamanda malzemeler açısından teknolojik donanıma sahiptir. Öğrenciler, teknolojik alt yapısıyla donatılmış fakültede klinik eğitimlerin yanı sıra; ayrıca güncel bilgi ve deneyime sahip teknolojiyi kullanabilen diş hekimleri olarak ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde görev alabilmektedir.

Uzmanlık ve Doktora Eğitimleri

NEÜ Diş Hekimliği Fakültesinde lisans eğitimin yanı sıra uzmanlık ve doktora eğitimleri verilmektedir. Fakülteden mezun olan öğrenciler, kanıta dayalı eğitim sistemi ile mesleki yeniliklere hakim ve bununla birlikte; yetkin diş hekimleri olarak meslek yaşamlarına başlamaktadır. Fakültenin amacı; öğrenme odaklı çalışma alışkanlığı kazanmış aynı zamanda, insani değerlerle donanmış bilgili ve yetenekli diş hekimleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Randevu Doktorları neu_dishekimligi Telefon Randevu

İletişim

Adres: Yunus Emre Mah. Beyşehir Cad. Bağlarbaşı Sok. PK: 42090 Meram / Konya

Telefon: 0 332 220 00 25 26 Santral: 3050

Faks: 0 332 220 00 45

E-Posta: dis@erbakan.edu.tr

Web: www.erbakan.edu.tr/dishekimligi

Ulaşım 

Atus

1, 25, 72, 73, 97, 98 nolu Atus Belediye Otobüsleri

Harita

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Mustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Mustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; Bakanlar Kurulu Kararı ile 13 Kasım 2010 tarihinde eğitim …

Bir cevap yazın