Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Medikal Ürünler / Nebulizer Set

Nebulizer Set

Nebulizer Set; Nebulizatör cihazından gelen basınçlı hava etkisiyle, steril su veya sıvı haldeki ilaçları buhar haline getirerek bir katının veya bir sıvının gaz ortamı içerisinde dağılmasını sağlayan T parçalı, maske ve 6 inçlik oluklu borudan oluşmaktadır.

İlaç kaybını minimum düzeyde olduğu için ideal ilaç aktarımı sağlamaktadır. Birçok kompresörle yeterli ilaç aktarımı yapılabilmektedir. Bir sıvının çok ince partiküller bir buğu şeklinde dağıtılmasını sağlayarak; ronkhodilatör, steroid, antibiotik türü ilaçlar için ideal kullanım sağlamaktadır.

Nebulizer set steril değildir, ilk kullanımdan önce Nebulizatör cihazının temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi önem taşımaktadır. Yeniden kullanılabilir olan nebulizer setleri tüm standart pistonlu kompresörler ile çalışmaktadır. İlaç haznesinde, ilaç dökülmesini önlemek için dönüş kilidine sahip bir conta bulunmaktadır. Hastanın tedaviyi 45 derecelik bir açıyla daha rahat uygulanmasını sağlayan bir ağızlık ile birlikte kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Nebulizer setler 6 aylık kullanılabilir ömrü bulunmaktadır.

Nebulizer setleri, kompresöre bir bağlantı borusu ile bağlanır. Kompresör açıldığında, basınçlı hava, bağlantı borusundan nebülizörün tabanına ve nebülizörün içindeki bir püskürtme sisteminden yukarıya doğru akar. Püskürtme sisteminden havanın akışı, sıvı ilacı hava akımıyla temas ettiği küçük bir tüpten yukarı çeken bir vakum yaratır.

Sıvı ilaç borudan akarken, kompresörden gelen hava akımı, sıvı ilacı hava akımında asılı kalabilen çok ince bir aerosol buğusuna bölmektedir.

İlaç aerosol buğusu daha sonra hava akımı tarafından bir bölmeye taşınır. Bölme, ince ilacı buğusunu kıran, ilacın akciğerlere solunmasını sağlayan daha küçük (mikroskobik) bir boyuta bölünen bir duvar gibi oluşmasını sağlamaktadır.

Nebulizer Set

Hakkında hipokratist

İlgili Konular

Cerrahi Zımbalar

Cerrahi Zımbalar

Cerrahi Zımbalar; cerrahların, cildin kapatılması, bağırsakların ve/veya akciğer parçalarını bağlamak için dikiş yerine veya cerrahi …