Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Diş Hekimliği Fakülteleri / Mustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Mustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Mustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; Bakanlar Kurulu Kararı ile 13 Kasım 2010 tarihinde eğitim ve öğretime başlamıştır.

Diş Hekimliği Fakültesi, bir profesör, dört yardımcı doçent ile birlikte; Tayfur Ata Sökmen Kampüsü Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesinde 6 ünitlik bir poliklinikte faaliyete başlamıştır. Fakülte 2013 – 2014 eğitim öğretim yılında almış olduğu elli iki öğrencisiyle birlikte klinik faaliyetlerin yanında eğitim öğretim faaliyetlerine de başlamış olup; 2015 yılında bir profesör, bir doçent, sekiz yardımcı doçent ve onaltı araştırma görevlisiyle birlikte 24 ünitlik poliklinikle, üniversitenin Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi bünyesinde tüm üçüncü basamak diş hekimliği uzmanlık alanlarında hizmet vermesinin yanı sıra; hizmetlerini geliştirerek, öğretim üyesi kadrolarını artırmaya devam ederek, 2015 – 2016 döneminde 1., 2. ve 3. sınıfta okuyan toplam 168 öğrencisiyle birlikte çalışmalarını sürdürmektedir.

Mustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği FakültesiMustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; ulusal ve evrensel sorunlara duyarlı olarak, analitik düşünce ile eleştirel, bilgiyi referans alan, yüksek farkındalıklı bireyler yetiştiren; mesleki bilgi ve becerisi ile modern teknolojiyi diş hekimliği alanında kullanımı açısından donanımlı, toplumun ağız ve diş sağlığını koruma ve tedavi edilebilmesi için kullanabilen, bireysel tedavi ve multidisipliner yaklaşım gösterebilen, etik değerlere sahip yetkin diş hekimleri yetiştiren; ulusal ve uluslararası düzeylerde özgün araştırmalarla bilime katkıda bulunan ve diş hekimliği alanında tanı ve hasta tedavi hizmetlerini çağdaş, bilgi, beceri ve ileri teknoloji ile gerçekleştiren bir Diş Hekimliği Fakültesi olmayı misyon edinmiştir.

Mustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; evrensel değerler açısından nitelikli olarak eğitim – öğretim veren, akademik alanda özgün araştırmalar ile bilime katkıda bulunan; ağız ve diş sağlığı klinik tedavi hizmetlerinin niteliğini artıran ve sorunlara uluslararası standartlar düzeyinde yanıt verebilen, yenilikçi, öncü ve referans alınan bir Diş Hekimliği Fakültesi olmayı vizyon edinmiştir.

 

Anabilim Dalları

  • Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi
  • Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi
  • Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı
  • Endodonti Anabilim Dalı
  • Ortodonti
  • Pedodonti
  • Periodontoloji
  • Protetik Diş Tedavisi
Mustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Taban ve Tavan Puanları
İletişim

Adres: Tayfur Ata Sökmen Kampüsü Antakya / Hatay

Telefon: 0 326 245 60 60

Faks: 0 326 245 50 60

E-Posta: dishekimligi@mku.edu.tr

Web: www.mku.edu.tr/dis-hekimligi-fakultesi

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; Türkiye’nin ilk Vakıf Üniversitesine ait Diş Hekimliği Fakültesi olarak 1996 …

Bir cevap yazın