Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Sağlık Müzeleri / Museu da Farmácia

Museu da Farmácia

Museu da Farmácia veya Lizbon Eczacılık Müzesi olarak anılmakta olup; Portekiz‘in başkenti Lizbon‘un Santa Catarina bölgesinde Portekiz Ulusal Eczacılar Birliği tarafından 1996 yılının Haziran ayında hizmete açılmıştır.

Museu da Farmácia

Portekiz Ulusal Eczacılar Birliği tarafından işletilen eczane müzesi, Portekiz eczanelerinin mesleklerinin tarihini korumak amacıyla; kurulduğu günden günümüze uluslararası düzeyde binlerce ziyaretçisi ve aldığı çeşitli ödüllerle kendini kanıtlayarak referans olmuştur. Portekiz Ulusal Eczacılar Birliği tarafından, 1981 yılında başlayarak gelecekteki Eczacılık Müzesi için bir koleksiyon oluşturmak üzere ortadan kaybolma tehlikesiyle karşı karşıya olan parçalar bağışlanmış ve bir mirası koruma altına almıştır.

Müze, 1997-2010 yılları arasında dünya eczane tarihinin oluşturma çabası; temsili bir koleksiyonunu oluşturma stratejisi ile ulusal ve uluslararası açık artırmalarda topladıkları özel koleksiyon oluşturmuştur. Lizbon Eczacılık Müzesi, ziyaretçilerinin 15. yüzyılın sonundan günümüze gelene kadar; Portekiz eczanelerinin tarihi ve teknolojisi ile ilgili gelişiminin algılamasına izin veren mekan ve ortamlar yaratılmıştır.

Portekiz Eczanesi

Müzede 18. yüzyılın eczanelerinden 20. yüzyıl başlarındaki serbest Portekiz eczanelerinin otantik yapılandırılmaları ile birlikte; 19 yüzyılın sonlarından itibaren 20 Aralık 1999 tarihine kadar Portekiz‘e bağlı sömürgesi, Çin‘in güney kıyısında özel yönetim bölgesi, Makao‘da bulunan Askeri Eczanenin otantik geleneksel Çin Eczanesinin müzede yeniden inşası ile beraber; Porto‘da, 1924 yılında Rua Sá da Bandeira‘da açılan Estácio Eczanesinin mükemmel bir şekilde yeniden yapılandırılmasını ziyaret etmek mümkündür.

Dünya Eczaneleri

Dünya Eczaneleri

Museu da Farmácia, Eczane ve Sağlık temasına; Mezopotamya, Mısır, Yunanistan, Roma, İnkalar, Aztekler, İslam, Tibet, Çin, Japonya ve Orta Çağ‘dan; 1929 yılına kadar Avrupa Eczacılığı, İskoç bakteriyolog Alexander Fleming tarafından penisilin izolasyonu ile ilgili sergi, Mir Orbital İstasyonu‘ndan gelen ilaçlar ve Rus astronotlarından gelen yiyeceklere ek olarak, 2000 yılının Aralık ayından gerçekleşen ve milenyumun son gezisinde Uzay MekiğiEndeavor” da kullanılan taşınabilir eczaneler sergilenmektedir.

İletişim

Museu da Farmácia Lizbon

Adres: Rua Marechal Saldanha, 1 1249-069 Lizbon

Telefon: +351 213 400 688

E-Posta: museudafarmacia@anf.pt

Facebook: Museu da Farmácia

Web: www.museudafarmacia.pt

Museu da Farmácia Porto

Adres: Rua Engº Ferreira Dias, 728 4100-246 Porto

Telefon: +351 226 167 995

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Cerrahi El Aletleri Sağlık Müzesi

Cerrahi El Aletleri Sağlık Müzesi

Cerrahi El Aletleri Sağlık Müzesi; Samsun eski TCDD Bakım Onarım Atölyesinin restorasyonu sonrasında 04 Aralık …

Bir cevap yazın