Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / İlaç Firmaları / Merck İlaç

Merck İlaç

Merck İlaç Ecza ve Kimya; sağlık hizmetleri ve yaşam bilimleri bölümleriyle ilaç ve kimya alanlarında Türkiye’de 1998 yılından itibaren İstanbul‘da faaliyet göstermektedir.

Merck İlaç, Türkiye’de biyofarma ürünlerinin hekim ve hastalarına 1950’li yıllarda başlamış olup; 2016 yılı itibariyle Fertilite, Nöroloji, Endokrinoloji ve Metabolizma ve Onkoloji ana terapötik alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Fertilite tedavisi alanında tedavi gören hastaların ihtiyaçlarına karşılık veren ve klinik olarak kanıtlanmış ilaç portföyüne sahip olmasının yanı sıra; nöroloji biliminde multipl skleroz tedavisi çalışmaları, endokrinoloji ve metabolizma biliminde tiroid hastalıkları tedavisinde ve büyüme geriliği alanlarında, onkoloji biliminde kullanıma sunulmuş olan ilaç ve tedavileri ile hastaların yaşam kalitesini artıracak ve ihtiyaçlarını karşılayacak tedaviler sunmasının yanında; İmmüno-onkoloji alanında hedefe yönelik yeni moleküllerin geliştirilmesinde, Faz I, II, III çalışmaları ile beraber 12 farklı tümor tipinde 2013 yılında başlamış olan klinik çalışmaları bulunmaktadır.

Türkiye’de hastalıkların erken teşhis ve tedavisine yönelik sosyal sorumluluk projeleri ile kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yapmakta olan Merck; 2015 yılında satın alınan Sigma-Aldrich firması ile ürün portföyünü 300.000’in üzerine çıkararak Yaşam Bilimleri Bölümü müşterilerine araştırma çözümleri, uygulama çözümleri ve proses çözümleri ürün grupları altında yenilikçi ekipmanlar ve laboratuvar ürünleri sunmaktadır.

Merck Group Tarihçesi

Merck İlaçTemelleri 1668 yılında Almanya’da eczacı Friedrich Jacob Merck tarafından küçük bir ecza dükkanıyla atılarak dünyanın en eski bilim ve teknoloji şirketleri arasında yer alan Merck Group; günümüzde küresel bir bilim, ilaç ve teknoloji şirketi haline gelmiştir. 2018 yılnda kuruluşunun 350. yıldönümünü kutlamıştır. Merck Group, isminin global haklarını elinde bulunduran, kökleri 1668 yılına dayanmakta olup; merkezi Almanya Darmstadt olan şirketin Kanada ve ABD’de adı EMD Serono, Millipore Sigma ve EMD Performance Materials’dır.

Merck Group, en eski söz evrağı yaklaşık 400 yıllık olmasının yanı sıra; mektuplar, anlaşmalar, patentler, laboratuvar günlükleri, üretim şartnameleri ve reklam malzemeleri gibi yaklaşık 2.000 metre el yazması ve basılmış evrakla beraber; son 150 yıllık şirket tarihini yansıtan 150.000’i aşkın fotoğraf ve film kaydı bulunmaktadır. Kütüphanesinde 8.000’i aşkın kitap ve günlük kayıt koleksiyonu bulunan Merck Group; 15. yüzyıla ait reçete, tarif ve bitki kitaplarıyla birlikte 21. yüzyıla ait şirket stratejisi hakkında uzman literatüre kadar farklı konularda kaynak bulunmaktadır. Merck Group‘a ait çok sayıda malzemenin sergilendiği müzesinde, tarihi boyunca bugünkü başarısının temelleri ve kaynağı olarak sergilemektedir.

İletişim

Adres: Atatürk Mah. Ertuğrul Gazi Sok. Metropol İstanbul Sitesi No: 2/A – C 2 Blok Kat: 19 – 20 Ataşehir / İstanbul

Telefon: 0 216 578 66 00

Faks: 0 216 469 09 22

E-Posta: bilgi@merckgroup.com

Web: www.merck.com.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

İbrahim Etem - Menarini

İbrahim Etem – Menarini

İbrahim Etem – Menarini; Kimyager Doktor İbrahim Etem Laboratuvarı adıyla, tıbbi analizlerin yapıldığı küçük bir …

Bir cevap yazın