Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Sağlık Bilimleri Fakülteleri / Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; 03 Kasım 1994 tarihinde kurulmuş olan “Sağlık Eğitim Fakültesi” nden dönüştürülüp, yeni bölümler eklenerek sağlık hizmet sektörüne eğitim alanında hizmet vermeye devam etmektedir.

Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; “Temel Sağlık Bilimleri”, “Sağlık Eğitimi Bölümü” ve “Sağlık Yönetimi Bölümü” ile 2002 yılına kadar düzenli olarak öğrenci kabul etmiş, sistematik gelişimini sürdürerek, özel sağlık sektöründe “Sağlık Eğitim Fakültesi” olarak 2002 yılında eğitimlerine devam etmiştir.

Fakülte, “Sağlık Bilimleri Fakültesi” olarak dönüşüm kararı 27 Eylül 2002 tarihinde Fakülte Yönetim Kurulu’nun oy birliği ile aldığı karar doğrultusunda fakülte altında “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon” ve “Beslenme ve Diyetetik” bölümlerinin açılmasına karar vermiştir. 10 Haziran 2003 tarihinde Marmara Üniversitesi Senatosu bu bölümlerin açılmasını uygun görerek, Yükseköğretim Kurulu’na talepte bulunmuştur. Yükseköğretim Kurulu’nun kararı ile 13 Haziran 2007 tarihinde “Sağlık Eğitim Fakültesi” nin adı “Sağlık Bilimleri Fakültesi” olarak değiştirilmiştir.

Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde; “Sağlık Yönetimi Bölümü”, “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü” ve “Beslenme ve Diyetetik Bölümü” açılmasına, Marmara Üniversitesi bünyesinde var olan “Hemşirelik Yüksekokulu” ile “Zeynep Kamil Ebelik Yüksekokulu”nun ise kapatılarak Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne “Bölüm” olarak bağlanmasına karar verilmiştir. Fakülte, 5 bölümlü olarak eğitim öğretim faaliyetine başlamış ve 2008 – 09 Eğitim – Öğretim yılında öğrenci alınmış ve eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Fakülte Kartal ve Haydarpaşa‘da bulunan iki ayrı yerleşkede eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Kartal Yerleşkesinde, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik ile Sağlık Yönetimi Bölümleri; Haydarpaşa Yerleşkesinde ise Ebelik ve Hemşirelik Bölümleri yer almaktadır. Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde eğitim – öğretim dili “Türkçe” olup, öğrenim süresi 8 yarı yıldır.

Kartal Kampüsü
Kartal Kampüsü
Bölümleri
  • Beslenme ve Diyetetik Bölümü
  • Ebelik Bölümü
  • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü
  • Hemşirelik Bölümü
  • Sağlık Yönetimi Bölümü
  • Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü
  • Odyoloji Bölümü
  • Temel Sağlık Bilimleri Bölümü

Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

İletişim

Adres : Başıbüyük Mah. Maltepe Başıbüyük Yolu Sk. Sağlık Bilimleri Fakültesi No: 9/4/1 Maltepe / İstanbul

Telefon: 0 216 330 20 70

Faks: 0 216 399 62 42

E-Posta: sbfmarmara@edu.tr

Web: sbf.marmara.edu.tr

Hakkında hipokratist

İlgili Konular

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; Milli Eğitim Bakanlığı ve Bakanlar Kurulunun kararı ile 30 Temmuz …