Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Marmara Tıbbi Cihaz Üreticileri ve Tedarikçileri Derneği

Marmara Tıbbi Cihaz Üreticileri ve Tedarikçileri Derneği

Marmara Tıbbi Cihaz Üreticileri ve Tedarikçileri DerneğiMassiad; İstanbul Tıbbi Malzeme İthalat, İhracat ve Satıcılar Derneği adıyla 1992 yılında İstanbul‘da kurulmuştur.

Marmara Tıbbi Cihaz Üreticileri ve Tedarikçileri Derneği

Dernek, tıbbi cihaz sektörünün bir dernek çatısı altında toplanma fikri ile; Türkiye’de medikal sektörde “mesleğin duayenleri“nin desteği ve katkılarıyla kurulmuş olan ilk derneklerden birisidir. 1994 yılında gerçekleştirilen genel kurulunda; çevre illerdeki firmaların katılımını sağlamak amacı ile İstanbul Tıbbi Malzeme İthalat, İhracat ve Satıcılar Derneği adını Marmara Bölgesi Medikalciler Derneği olarak değiştirilmiştir. 2003 yılında gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda, günün şartlarını göz önünde bulundurularak yeni bir tüzük hazırlanmış olup; dernek adı Marmara Sağlık Sektörü İşadamları DerneğiMassiad olarak değiştirilmiştir.

Massiad, Türkiye’nin diğer bölgelerinde faaliyet gösteren sektörel derneklerle müşterek çalışılmaya başlanmış olup; 2004 yılında medikal dernekleri bünyesinde toplamak amacıyla Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekleri FederasyonuTÜMDEF kurulmuş ve Massiad kurucu üyesi olduğu federasyonda yerini almıştır.

Dernek, 1992 yılından itibaren İstanbul’un yanı sıra; Adapazarı, Bursa, Düzce, Edirne, İzmit ve Tekirdağ olmak üzere Marmara Bölgesi illerinde hizmet vermiş olup; 15 Şubat 2014 tarihinde yapılan Genel Kurulda Türkiye geneline açılmış ve günümüzde Türkiye genelinde 160 üyesi bulunmaktadır.

Massiad T.C Sağlık Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası, İMMİB İhracatçılar Birliği, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ile birlikte; üniversiteler ve sektörü ilgilendiren tüm kamu – özel kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmaktadır.

Massiad etkin olan web portalı aracılığıyla üyeleri ile sektörel kamuoyunu bilgilendirmekte olup; IS0 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi içerisinde idari faaliyetlerini sürdürmesinin yanısıra; iktisadi işletmesi aracılığıyla gelir amaçlı sosyal ve mesleki faaliyetlerini yürütmektedir.

Marmara Tıbbi Cihaz Üreticileri ve Tedarikçileri Derneği hukuki ve mali danışmanları ve üyeleri ile her türlü işlemlerinde desteklerini sürdürmekte olup; fuar, eğitim, belgelendirme, sigorta, danışmanlık, bilişim ve patent konularında profesyonel çözüm ortakları bulunmaktadır.

İletişim

Adres: Ortaklar Cad. No: 45 Kantaşı Apt. Kat: 1 Daire: 1 Mecidiyeköy, Şişli / İstanbul

Telefon: 0 212 356 96 9091

Faks: 0 212 356 96 92

E-Posta: iletisim@massiad.org.tr

Web: www.massiad.org.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Türkiye Parazitoloji Derneği

Türkiye Parazitoloji Derneği

Türkiye Parazitoloji Derneği; parazitoloji bilimi alanında çalışmalar yapmak amacıyla Bornova İzmir‘de kurulmuştur. Dernek bilimsel olarak …