Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Tıbbi Dergiler / Literatür Dergisi

Literatür Dergisi

Literatür DergisiLit Tıp Derg; Yüce Yayım tarafından, tıp alanında klinik ve deneysel çalışmalar, vakalara ait raporlar ve görüntülemeler, derleme yazıları ve editör’e mektupları yayınlayan 1984 yılında yayın hayatına başlayan Türkiye’nin ilk çeviri hakemli bir tıp dergisidir.

Derginin, yayın dili, İngilizce özet haricinde Türkçe olup; yılda üç defa yayınlanmaktadır. Bağımsız, objektif, çift-kör hakemli inceleme ilkelerini temel almaktadır. Dergiye yayınlanmamış ve başka bir yerde yayınlanmak üzere incelenmekte olmayan yayınlar gönderilebilmektedir. Yayınlanacak olan materyalin bilimsel içeriğinden yazarları sorumludur. Dergi, yayının dayandığı araştırma materyalleri yazar(lar)ından isteme hakkını saklı tutmaktadır.

Literatür Dergisi’nin amacı; tıbbi verilerin dağıtımı ile bu verileri genişleterek ve genel tıp konusunda nitelikli yayınlar gerçekleştirerek destekleyici ve zengin bir bilim toplumu oluşturmayı amaçlayan tıbbi dergiler arasındadır.

Literatür dergisinin Yayın Kurulu ve Yayıncısı; Uluslararası Tıp Editörleri Konseyi (International Council of Medical Editors), Dünya Tıp Editörleri Derneği (World Association of Medical Editors), Yayın Etiği Komitesi (Committee on Publication Ethics), ABD Ulusal Tıp Kütüphanesi (US National Library of Medicine), ABD Araştırma Bütünlüğü Ofisi (US Office of Research Integrity), Avrupa Bilim Editörleri Derneği (European Association of Science Editors) ve Uluslararası Yönetim ve Teknik Yayıncılar Derneği (International Society of Managing and Technical Editors) ilkelerine uymaktadır.

Literatür Dergisi 2016 yılının Mart ayında 347. sayısı yayımlanmış olup; bu tarihten sonra sadece hakem onayından geçmiş akademik yazılara yer vermektir.

İletişim

Yüce Reklam / Yayım / Dağıtım A.Ş.

Adres: NATO Caddesi No: 23/3 PK. 34418 Seyrantepe, Kağıthane / İstanbul

Telefon: 0 212 279 10 26

Web: www.literatur.web.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Zeynep Kamil Tıp Bülteni

Zeynep Kamil Tıp Bülteni

Zeynep Kamil Tıp Bülteni; Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi …