Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Yeni
Ana Sayfa / İlaç Firmaları / Lilly İlaç

Lilly İlaç

Lilly İlaç; insan yaşamını iyileştiren ilaçlar yaratma, insanlara verilen değeri keşifle birleştirmek amacıyla 1876 yılında ABD’de kurulmuştur.

LillyAmerikalı bir asker, eczacı ve kimyager olan Albay Eli Lilly tarafından ABD’nin Indiana eyaletinin Indianapolis şehrinde çeşitli eczanelerde iş ortağı olarak çalışmasının ardından Lilly ilaç firmasını kurarak; tıbbi ilaç üretiminde jelatin kapsül ve meyve aromalarını eczanelere pazarlayarak öncü olduğu ilaç sektöründe sayısız ilerleme kaydetmiştir. Eli Lilly and Company, özel araştırma departmanı ve çok sayıda kalite güvence önlemi uygulayan türünün ilk ilaç firmalarından biridir. Eli Lilly; kendisinden sonra gelen nesillerdeki çalışanlarına “Burada bulduklarınızı alın ve onları daha da iyiye götürün.” görev bilinci felsefesiyle hizmetlerini sürdürmektedir.

Lilly, kuruluşundan günümüze mūkemmellik, dürüstlük ve insana saygıyı temel değerler olarak benimseyen; tüm çalışmaları ile etik kurallardan ödün vermeden çalışmalarını sūrdürmektedir. Dünya genelinde 30 bin üzerinde çalışanı, 8 ülkede ilaç üretim tesisleri ile birlikte 120 ülkede ürünleri pazarlanmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında yaklaşık 8 bin çalışanı ve 8 ülkede Ar-Ge merkezi birlikte; 55’in üzerinde ülkede klinik araştırmalar yürütmektedir.

Lilly İlaç; depresyon, dikkat eksikliği, diyabet, endokrinoloji, erektil disfonksiyon, hiperaktivite bozukluğu, kanser, psoriasis, şizofreni ve diğer hastalıkların tedavisinde kullanılmak üzere ürünleriyle endüstriyel ilaç sektöründe hizmetlerini sürdürmektedir.

Lilly, kurumsal kimliğinin bir parçası olarak; kuruluşundan günümüze kurumsal sorumluluğun birincil sorumluluğu olarak toplumlara hizmet etmektedir. Lilly, üstlendiği sorumluluk kapsamında bir çok global sağlık programını hayata geçirmesinin yanında çalışmalarını global bağış programları ve çalışan gönüllülük programlarıyla da güçlendirmektedir.

Lilly, çalıştığı her alanda Eli Lilly‘in vizyonu ve ilaçları kullananlardan başlayarak sağlık meslek mensupları, çalışanları ve topluluklar da dahil olmak üzere hizmet ettiği tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için, insana verilen değeri keşif ile birleştirmeyi amaçlamaktadır.

Lilly İlaç, Türkiye’deki faaliyetlerine 1950’li yıllarda, ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında üretilip dağıtılmasıyla başlamış; 1993 yılında çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır. 1993 yılından itibaren Lilly; Türkiye’de, diyabet, endokrinoloji, erkek sağlığı, merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji ve psoriasis alanlarında çeşitli ürünleri Türk tıbbının kullanımına sunmaktadır. Türkiye genelinde 150’ye yakın çalışanı bulunan Lilly‘nin temel faaliyet alanları satış, pazarlama ve klinik araştırmaların yanı sıra AR&GE çalışmaları ağırlıklı olarak klinik araştırmalar üzerine yoğunlaşmıştır.

Lilly İlaç

Değerleri

Dürüstlük: Lilly, ilgili tüm yasalara uyumlu şekilde müşteri, çalışan, hissedarların yanı sıra; ortakları, tedarikçileri, rakipleri ve toplum ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü benimsemiştir.

Mükemmellik: Farmasötik yenilik arayışları içinde, yüksek kalitede ürünler sunmakta olan Lilly; üstün iş sonuçlarına ulaşmak için gayret göstermektedir.

İnsana Saygı: Karşılıklı saygı, açıklık ve bireysel dürüstlüğe dayalı bir ortamın devamlılığını sağlayan Lilly; insana saygı çerçevesinde etkileşim içinde olduğu herkese karşı duyarlılığı kapsamaktadır.

Ödülleri

  • Top Employers Institute tarafından her yıl yapılan bağımsız Top Employers araştırmasında, Türkiye’deki En İyi İşverenler arasında yer alarak, Top Employers Türkiye 2018 ve 2019 sertifikalarının sahibi olmuştur.
  • Aon Hewitt‘in 2017 Aon Best EmployersEn İyi İş Yerleri programı kapsamında Türkiye’nin en geniş kapsamlı iş yeri araştırmasında, üç kez Aon Best Employer unvanını almıştır.
  • Etik Değerler Merkezi DerneğiEDMER tarafından verilen ETİKA Türkiye Etik Ödülü’nü üst üste yedi kez kazanmıştır.
İletişim

Adres: Acıbadem Mah. Çeçen Sokak Akasya Acibadem Kent Etabi A Blok Kat: 3 PK: 34660 Üsküdar / İstanbul

Telefon: 0 216 554 00 00

Faks: 0 216 474 71 99

E-Posta: info@lilly.com

Web: lilly.com.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

İlaç Firmaları

İlaç Firmaları

İlaç Firmaları tüm ilaç ürünlerinin, uluslararası düzeyde kabul görmüş iyi üretim standartlarına uygun, güvenilir kalitede …

Bir cevap yazın