Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / İlaç Firmaları / Koçak Farma

Koçak Farma

Koçak Farma; tıp alanına yönelik ilaç ve ilaç etken maddesi üretmek amacıyla 1971 yılında İstanbul‘da kurulmuştur.

Firma 2000 yılında İstanbul tesislerinden Çerkezköy OSB‘de 140 bin m2 alan üzerine kurulu ve 100 bin m2 kapalı alana sahip ilaç üretim tesislerine taşınmıştır. İlaç üretimi, pazarlaması ve idari bölümleri olmak üzere 2019 yılı itibariyle yaklaşık olarak 1.500 kişi istihdam etmektedir.

Koçak Farma; İstanbul Sanayi Odası’nın Türkiye’nin ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasında 2018 yılı itibariyle 200. sıraya yükselerek büyük sanayi kuruluşları arasında yerini almıştır. AR-GE merkezi Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı onaylı olup; 100’e yakın uzman ve bilim insanı araştırma geliştirme faaliyetleri yürütmekte olup; çok uluslu jenerik firmalar için AR-GE çalışmaları yapmakta, ruhsat dosyası hazırlamakta ve fason üretim yapmaktadır. Firmanın, Çerkezköy‘de bulunan ilaç üretim tesisleri Avrupa Birliği sağlık otoriterleri tarafından denetlenmiş, İyi Üretim Uygulamaları (Good Manufacturing Practice -GMP) onaylı özel üretim alanlarına sahiptir. Firma, Alman TÜV RHEİNLAND‘dan ISO 9001 kalite yönetim sistem sertifikası, ISO 14001 çevre yönetim sistem sertifikası, OHSAS 18001 iş ve sağlık koruma yönetim sistemi sertifikalarını almıştır.

Tıp alanına yönelik birçok ilaç üretiminin gerçekleştirildiği firma; öncelikli olarak göğüs hastalıkları, kadın-doğum, kardiyoloji, onkoloji, üroloji ve genel sağlığın korunmasına yönelik ilaç üretimi üzerine yoğunlaşmıştır. Koçak Farma biyobenzeri, kanser, yumuşak kapsül, steril kartuş, liyofilize flakon ve ampul ürünleri ile beraber; kullanıma hazır steril şırınga formunda ürünleri de Türkiye’de üretimini yapmaktadır. Firma, özel üretim alanlarında farmasötik formlarının tümünün üretimini yapabilmektedir.

Koçak Farma, Sağlık Bakanlığı‘nın tüberküloz ilaç ihtiyacını yarım asırdır karşılamakta olup; onkoloji alanında 85 ürün ruhsatına sahip ve bazı onkoloji hammaddelerini Türkiye’de tüm ihtiyaçları karşılayacak kapasitesi ve geniş ürün çeşitliğine sahip olarak dünyanın önde gelen üretimini gerçekleştiren firmaları arasında yerini almaktadır.

Tesislerinde üretimini gerçekleştirdiği ürünleri; Almanya, Fransa, İtalya, İspanya gibi AB ülkeleri başta olmak üzere Güney Kore, Avustralya, Irak, İran, Libya, Ukrayna, Güney Afrika gibi çeşitli coğrafyalardan 40’tan fazla ülkeye ihraç etmektedir.

Koçak Farma Başarıları

  • Onkoloji İlaçları ve Hammaddeleri üretimi” projesi ile 2011 yılında Altın Havan Eczacılık ödülünü almaya hak kazanmıştır.
  • Kanda pıhtılaşmayı önleyen enoksaparin sodyum etken maddesi ve bitmiş ürün üretimi” projesi ile 2012 yılında TÜBİTAK 10. Teknoloji ödülleri büyük ölçekli firma süreç kategorisinde finalist olmuştur.
  • Kanda pıhtılaşmayı önleyen enoksaparin sodyum etken maddesi ve bitmiş ürün üretimi” projesi ile 2012 yılında Altın Havan Eczacılık ödülünü almıştır.
  • Diyabet tedavisinde kullanılan biyobenzer ürün İnsülin’in etken madde ve bitiş ürün olarak üretimi” projesi ile 2013 yılında Altın Havan Eczacılık ödülünü almıştır.
  • Diyabet tedavisinde kullanılan biyobenzer ürün İnsülin’in etken madde ve bitiş ürün olarak üretimi” projesi ile 2014 yılında TÜBİTAK 11. Teknoloji ödülleri büyük ölçekli firma süreç kategorisinde finalist olmuştur.
İletişim

Adres: Mahmutbey Mah. 2477 Sok. No: 23 PK. 34218 Bağcılar / İstanbul

Telefon: 0 212 410 39 50

Faks: 0 212 447 61 63

E-Posta: info@kocakfarma.com

Web: www.kocakfarma.com

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Allergo İlaç

Allergo İlaç

Allergo İlaç; alerji aşısı ve korunma, deri prick testleri ve organik gıda takviyeleri alanlarında hizmet vermek …