Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Diş Hekimliği Fakülteleri / Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Bakanlar Kurulu’nun 17 Mayıs 2006 tarihinde aldığı kararla Kocaeli‘nde kurulmuştur.

Diş Hekimliği Fakültesi, Üniversitesi Rektörlüğü ile İl Özel İdaresi arasında, 17 Nisan 2008 tarihinde imzalanan protokol ile Yuvacık’ta bulunan Paşadağı mevkiinde 54.000 m² arazi üzerinde 8.200 m² kapalı alana sahip binasında hizmet vermeye başlamıştır. Fakülte profesör, doçent ve yardımcı doçentten oluşan öğretim üyesi kadrosu ile 2008 – 2009 Eğitim – Öğretim yılında 25 öğrenci ile eğitime başlamıştır. Fakülte 25 Mayıs 2009 tarihinde 6 diş üniti ile klinik hizmetleri faaliyetine geçmiştir.

Aralık 2018 itibariyle, Diş Hakimliği Fakültesinde 2 Profesör, 7 Doçent, 8 Öğretim Üyesi Uzman Doktor ve 30 Araştırma Görevlisinden oluşan öğretim üyesi ve asistan kadrosu ve 115 diş üniti ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Diş Hekimliği Fakültesinin Görevleri

Fakülte, çağdaş uygarlık seviyesinde, nitelikli olarak, diş hekimliğine özgü ve özgün bilimsel bilgi üretimi ile diş hekimliği alanındaki bilim insanlarına özgür ve verimli çalışma altyapısı ve ortamı sunmaktadır. Fakülte, bilimin ışığına güç katarak, Türk Diş Hekimliğini uluslararası platformlarda saygın konumlara eriştirebilmek amacıyla; diş hekimliği bilimi ve teknolojisi alanlarında kendini güncelleyerek ve teknolojinin aktarımı ile kullanımını sağlamaktadır. Fakülte, insan haklarına saygılı, özgür düşünceli, Atatürk İlkelerine ve etik değerlere bağlı olarak, yaratıcı, yapıcı ve uygulayıcı bireyler yetiştirmeyi kendine görev edinmiştir. Diş Hekimliği Fakültesinin toplumu kültürel ve sosyal alanda eğitmek, diş hekimliğini bilimsel gelişmeler ışığında bölgenin ve çevre il ve ilçelerin ihtiyaçlarını dikkate alarak kaliteli sağlık hizmeti sunmaktadır.

Diş Hekimliği Fakültesinin Hedefleri

Fakülte, eğitim ve öğretimde uluslararası alanda diş hekimliği yükseköğretim platformlarında etkili, dinamik ve geniş katılımlı saygın bir yer alarak; Türkiye ve dünyada önde gelen eğitim, araştırma ve tedavi kurumu olmayı kendine hedef belirlemiştir.

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi
Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Ana Bilim Dalları

  • Ağız Diş ve Çene Cerrahisi
  • Ağız Diş ve Çene Radyolojisi
  • Endodonti
  • Restoratif Diş Tedavisi
  • Pedodonti
  • Periodontoloji
  • Protetik Diş Tedavisi
  • Ortodonti

İletişim

Adres: Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Yuvacık Yerleşkesi PK. 41190 Kocaeli

Telefon: 0 262 344 22 22

Faks: 0 262 344 21 09

E-Posta: dishekimliği@kocaeli.edu.tr

Web: dishek.kocaeli.edu.tr

Hakkında hipokratist

İlgili Konular

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Murat Barıştıran tarafından, İstanbul Özel Diş Hekimliği Yüksek Okulu adı …