Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Klinik

Klinik (The Clinic); gerçek bebek kaçırma öykülerinden esinlenen, yeni doğan bebeklerin ve altı yaşındaki çocukların öykülerini içermektedir. James Rabbitts tarafından senaryosu yazılan ve yönetilen; başrollerini Tabrett Bethell, Freya Stafford ve Andy Whitfield‘in paylaştığı 2010 yılı Avustralya yapımı korku, gerilim filmidir. Film, Deniliquin, NSW, Avustralya‘da çekilmiştir.

Hamile olan Beth (Tabrett Bethell) nişanlısı Cameron (Andy Whitfield) ile birlikte arabaları ile seyahat ederken Montgomery kasabasında bir motele yerleşirler. Cameron gece yarısı gezintisine çıkar ve geri döndüğünde nişanlısının kayıp olduğunu görür. Hızlı bir aramadan sonra yerel polisi arar; o sırada motel sahibi ile kavga eder ve yetkililer onu tutuklar. Daha sonra Polis aracından kaçmaya çalışırken araba kazasında ölür.

Beth, terk edilmiş bir depoda çıplak olarak uyanır. Karnındaki yara izi görür ve bebeğinin çalındığını fark eder. Ayrıca, roma rakamlı DCVIII ile beyaz bir önlük bulur. Çocuğu için korkan Beth; dışarıda dolaşarak, kaçırılan ve doğmamış çocukları çıkarmış olarak diğer üç anneyi bulur. Grup, hayatta olmayan başka bir kadını, rahmi cerrahi olarak açılmış olarak bulur.

Anneler etrafta dolaşırken bebeklerinin canlı olduklarını ve kafeslerinde kilitli olduklarını keşfederler; gerçek annelerinin karnının içine dikilmiş renkli bir etiketle eşleşen renkli kliplerle anneyi çocuğa eşleştirmenin tek yolu, etiketi karınlarından çıkarmaktır; bu da kan kaybına neden olacaktır. Annelerden biri, hangi bebeğin kendisinin olduğunu tespit etmenin tek yolunun diğer kadınları öldürmek, etiketlerini kaldırmak ve bebeğini eleme sürecinde bulmak olduğuna karar verir.

Klinik – The Clinic

Yapım: 2010
Tür: Gerilim, Korku, Suç
Süre: 94 dk
Yönetmen: James Rabbitts
Senaryo: James Rabbitts
Oyuncular: Tabrett Bethell, Freya Stafford, Andy Whitfield, Clare Bowen, Marshall Napier
Yapımcı: Samuel Pinczewski
Müzik: Jason Fernandez, Kirke Godfrey, Angela Küçük
Ülke: Avustralya

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Zeka

Zeka

Zeka – Wit; aynı isimde 1999 yılında Pulitzer ödülü kazanmış Margaret Edson‘ın tiyatro oyunundan uyarlanan …