Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıbbi Dergiler / Klinik Tıp Solunum Aktüel Dergisi

Klinik Tıp Solunum Aktüel Dergisi

Klinik Tıp Solunum Aktüel Dergisi, göğüs hastalıkları kapsamına giren tüm konularda yayınlar yapmak amacıyla 2010 yılında yayın hayatına başlamıştır.

Klinik Tıp Solunum Aktüel Dergisi, göğüs hastalıkları ile ilgili olarak araştırma, olgu sunumu, derleme, vaka ve editöre mektupları yayınlayarak; Türkiye’de tıp eğitimi, mezuniyet sonrası eğitim, hasta bakım ve yaşam kalitesini artırmayı amaçlamaktadır.

Klinik Tıp Solunum Aktüel DergisiDergi, uluslararası, süreli, açık erişimli, dijital bilimsel yayın organı olup; bağımsız, önyargısız ve çift-kör hakemlik ilkelerine uygun olarak üç ayda bir yılda 4 sayı olarak yayınlanmaktadır. Derginin yayın dili Türkçe olmasının yanı sıra; Türk Dil Kurumu Türkçe sözlüğü veya Türk Tıbbi Derneklerinin göğüs hastalıklarına ait terimler sözlüğü esas alınması ile birlikte Türk Medline, tarafından dizinlenmektedir.

Makale değerlendirme ve yayın işlemleri için yazarlardan ücret talep etmeyen dergi; tüm makaleleri www.kliniktipdergisi.com sayfasında bulunan online makale değerlendirme sistemi kullanılarak; derginin yazım kuralları ile birlikte gerekli form ve ilgili diğer bilgilere web sayfasından erişilebilmektedir. Dergi yazıları daha önce hiçbir dergide yayınlanmamış veya yayınlanmak üzere gönderilmemiş yazı kabul etmemektedir. Kongrelerde tebliğ edilmiş yazıları da kongrenin tarihi ve yeri belirtilerek yayınlanan dergide; yazıların dergide yayınlanabilmesi için Editör ve Danışma Kurulu tarafından uygun görülmesi gerekmektedir. Yazıların biçimi, anlamı ve yazımı açısından gerekli görülen düzeltmeleri Editör veya Danışma Kurulu tarafından yapılmaktadır. Yayınlanan yazılar, tüm bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına ait olarak yayınlanmaktadır.

Klinik Tıp Solunum Aktüel Dergisi

İletişim

Adres: Yunusemre Mah. 565/2 sok No: 2 Kat: 2 Daire: 3 Sultangazi / İstanbul

Telefon: 0 212 419 02 29

Fax: 0 212 476 51 95

E-Posta: info@kliniktipdergisi.com

Web: www.kliniktipdergisi.com

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Konuralp Tıp Dergisi

Konuralp Tıp Dergisi

Konuralp Tıp Dergisi – Konuralp Medical Journal; Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı‘nın …

Bir cevap yazın