Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Tıp Fakülteleri / Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi

Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi

Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi 26 Mayıs 1998 tarihinde yüksek öğretim genel kurulu tarafından kurulmuştur. İlk öğrencilerini 2003 yılında, ilk asistanlarını ise 2006 yılında alarak eğitimleri tamamlanmak üzere Atatürk Üniversitesine göndermiştir. Fakülte ilk mezunlarını 2009 yılında vermiştir. 2011 yılında hizmete sunulan Kafkas Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile intern eğitimini kendi bünyesinde vermeye başlamıştır. 2013 yılından itibaren 1. Sınıf ile başlayarak tıp eğitimini tüm sınıflarda kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. 2018 yılı itibari ile kendi internlerini yetiştirerek toplamda yaklaşık 370 lisans öğrencisine tıp eğitimi vermektedir.

Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan öğrenciler Tıp Doktoru ünvanı ile diploma almaktadır. Tıp eğitiminin yanı sıra Fakültede Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi verilmektedir. Fakültede kadrolu olarak 11 Profesör, 8 Doçent, 80 Doktor Öğretim Üyesi, 4 Öğretim Görevlisi, 2 Uzman, 37 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplamda 142 Eğitim elemanı ve 12 idari personel bulunmaktadır.

Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümleri

Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi, Temel Tıp Bilimleri binası ve Araştırma Uygulama Hastanesi olarak fiziki binalara sahiptir. Temel Tıp Bilimleri, Dahili Tıp Bilimleri ve Cerrahi Tıp Bilimleri bölümü dahilinde 33 Anabilim Dalı ile bilimsel çalışmalarını yürütmektedir. Kurum içi ve kurum dışı bilimsel proje destekleri ile bilime katkı sağlamaktadır. Ayrıca Ulusal indekslerde taranan Kafkas Tıp Bilimleri Dergisi ile literatüre bilgi kazandırmaktadır.

Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri binası 15.000 metrekare kapalı alana sahiptir. Bünyesinde 2 amfi, 3 derslik, 7 araştırma laboratuvarı, 5 öğrenci laboratuvarı, 1 bilgisayar laboratuvarı, 3 seminer odası, 1 konferans salonu, öğrenci çalışma odaları ve yapım aşamasında olan kütüphane bulunmaktadır.

Kafkas Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi

Kafkas Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi 40.753,66 metrekare kapalı alana sahiptir. Hastanede tescilli 275 adet yatak mevcuttur. 2. basamak 18 yataklı koroner yoğunbakım, 3. basamak 18 yataklı genel yoğun bakım, 3. basamak 5 yataklı kardiyovasküler cerrahi yoğun bakım, 2 düzey 10 küvöz ve 1. düzey 6 yataklı yenidoğan ünitesi bulunmaktadır. 28 polikinik 4 rutin laboratuvar ile Kars ve bölge halkına hizmet vermektedir.

Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi misyonu ve vizyonu doğrultusunda mezuniyet öncesi ve sonrası tıp eğitimini her geçen gün büyüyüp gelişerek sürdürmeye devam etmektedir.

İletişim

Adres: Kafkas Üniversitesi Kampüsü Tıp Fakültesi 36100 Merkez / Kars

Telefon: 0 474 225 11 5056

Faks: 0 474 225 11 60

Faks: tipfak@kafkas.edu.tr

Web: www.kafkas.edu.tr/tipfak

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi

Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi

Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi; Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakfı‘nın kuruluş amacına yönelik olarak Dr. Rıdvan …