Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri / İzmir Eğitim Diş Hastanesi

İzmir Eğitim Diş Hastanesi

İzmir Eğitim Diş Hastanesi; Diş Tedavi ve Protez Merkezi olarak Yeşilyurt Atatürk Sağlık Sitesi içerisinde yer alan bahçesindeki ek binada 1981 yılında hizmete girmiştir.

Diş Tedavi ve Protez Merkezi; 1983 yılının Nisan ayında bugün bulunduğu binasının birinci katına taşınmış olup; aynı yıl İzmir Diş Hastanesi ünvanını alarak günümüze kadar kesintisiz olarak İzmir ve Ege Bölgesine hizmet vermeye devam etmektedir.

Diş Hastanesi kendi bünyesinde diş teknisyeni yetiştirilmek üzere; 1985 yılında Diş Teknisyenliği Okulu açılmıştır. Okul 3 dönem boyunca diş teknisyenleri yetiştirilmiş olup; daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı Çınarlı Sağlık Meslek Lisesine devredilmiştir. Günümüzde halen öğrencilerin pratik ve eğitim çalışmaları Diş Hastanesinde yapılmaktadır. Hastane 1986 yılından itibaren Acil Diş Kliniği hizmete girmiştir.

İzmir Diş Hastanesi; 1989 yılında itibaren bünyesinde ortodonti hastalarının tedavisine yönelik olarak Ortodonti Eğitim Kliniği kurulmuştur. Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ile birlikte İzmir ili ve Ege bölgesine 3. basamak Ağız ve Diş Sağlığı hizmeti veren İzmir Eğitim Diş Hastanesi; Sağlık Bakanlığı tarafından 12 Eylül 1990 tarihinde Türkiye’de ilk olarak Eğitim Diş Hastanesi ünvanı verilmiştir. Hastane 1997 yılında bilgisayarla tam otomasyona geçmiştir.

2007 yılında Türkiye’de ilk olarak Çocuk Diş Cerrahisi Kliniği hizmet vermeye başlamış olup; İzmir Eğitim Diş Hastanesi haftanın 7 günü 24 saat kesintisiz ağız ve diş sağlığı hizmeti vermeye devam etmektedir.

Diş Hastanesi, sağlık hizmetleri alanında toplam kalite standartlarını temel alarak; ölçülebilir hizmet sunum kriterleri ile bilgi, mantık ve sorunları çözmeye odaklı, bilimsel ve çağdaş yönetimi benimseyerek, etkin ve ölçülebilir hasta – çalışan memnuniyetini ön plana çıkararak, kurum kültürü oluşturup, saygın kaliteli sağlık hizmeti sunmayı misyon edinmiştir.

Diş Hastanesi, uluslararası kalite standartlarına uygun sağlık hizmetlerini, bilimsel araştırmalar ışığında; saygın, lider, memnuniyet ölçütlerini üst düzeylere çıkaran ve tercih edilen sağlık kurumu olmayı vizyon edinmiştir.

Hizmetleri

  • Acil Diş Kliniği
  • Ağız Diş ve Çene Cerrahisi
  • Çocuk Pedodonti Kliniği
  • Endodonti
  • Entegre Kliniği
  • Genel Anestezi Altında Diş Tedavisi
  • Ortodonti
  • Periodontoloji
  • Protez Kliniği
İletişim

Adres: Fevzi Paşa Bulvarı Akıncı Mah. No: 172/2 Basmane, Konak / İzmir

Telefon: 0 232 441 81 81

Faks: 0 232 489 35 48

E-Posta: izmiredh.iletisim@saglik.gov.tr

Web: izmiredh.saglik.gov.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Pendik Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Pendik Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Pendik Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi; 8 ocak 2018 tarihinden itibaren İstanbul, Pendik ilçesinde hasta …