Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Tıbbi Dergiler / İstanbul Tıp Fakültesi Dergisi

İstanbul Tıp Fakültesi Dergisi

İstanbul Tıp Fakültesi Dergisi kısa adı İst Tıp Fak Derg, bağımsız olarak yayınlanmakta olup; önyargısız ve çift-kör hakemlik ilkeleri çerçevesinde Türkçe ve İngilizce yayın dili olarak 1916 yılında yayın hayatına başlamıştır.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nin uluslararası ve açık erişimli bilimsel yayın organı olan dergi; Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim ayları olmak üzere üç ayda bir yayınlanarak, dört sayıda bir cildi tamamlanmaktadır.

İst Tıp Fak Derg, tıp biliminin tüm alanlarında klinik ve deneysel özgün araştırmalar başta olmak üzere; ender görülebilecek olgu sunumları, özel ve aktüel konularda literatür derlemelerinin yanı sıra editöre mektuplar yayınlanmaktadır. Orijinal metotlar geliştirme, yeni bir girişim tekniği ve orijinal çalışmaların yer aldığı ön sonuçları içeren kısa raporlara da İstanbul Tıp Fakültesi Dergisinde yer verilmektedir.

İstanbul Tıp Fakültesi Dergisinin hedef kitlesi; sağlık alanındaki tüm disiplinlerde çalışan hekimler ve akademisyenler yer almaktadır.

Dergi, makalelerin değerlendirilmesinde ve yayın işlemlerinde yazarlardan ücret talep etmemektedir.

İstanbul Tıp Fakültesi Dergisinin tüm masrafları İstanbul Üniversitesi tarafından karşılanmaktadır.

İstanbul Tıp Fakültesi Dergisinin editörlük ve yayın süreçleri Committee on Publication Ethics, Council of Science Editors, European Association of Science Editors, International Committee of Medical Journal Editors, National Information Standards Organization ve World Association of Medical Editors organizasyonlarının kılavuzlarına uygun olarak biçimlendirilmiştir. Dergi, Principles of Transparency and Best Practice in Scholarly Publishing (doaj.org/bestpractice) ilkelerine uygun olarak yürütülmektedir.

İstanbul Tıp Fakültesi Dergisi, Web of Science-Emerging Sources Citation Index ve TÜBİTAK ULAKBİM TR dizin tarafından indekslenmektedir.

İstanbul Tıp Fakültesi Dergisi‘nde yayınlanan makalelerde ifade edilen görüşler ve fikirler; editör, editör yardımcıları, yayın kurulu ve yayıncısının değil, yazar(lar)ın bakış açılarını yansıtmaktadır. Editör, editör yardımcıları, yayın kurulu ve yayıncı bu gibi durumlar için hiçbir sorumluluk ya da yükümlülük kabul etmemektedir. Dergide yayınlanan içerik ile ilgili tüm sorumluluk yazarlara aittir.

İstanbul Tıp Fakültesi Dergisi‘nde yayınlanan tüm içeriklere ücretsiz olarak erişilebilmektedir.

İletişim

Adres: İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Dekanlığı, Turgut Özal Cad. PK: 34093 Çapa, Fatih / İstanbul

Telefon: 0 212 414 21 61

E-Posta: itfdergisi@istanbul.edu.tr

Web: dergipark.org.tr/istanbul-universitesi-istanbul-tip-fakültesi-dergisi

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Zeynep Kamil Tıp Bülteni

Zeynep Kamil Tıp Bülteni

Zeynep Kamil Tıp Bülteni; Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi …