Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Tıp Fakülteleri / İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi

İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi

İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi; Türkiye Eğitim, Sağlık ve Araştırma Vakfı TESA tarafından 23 Haziran 2009 tarihinde İstanbul‘da kurulmuştur.

İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi; 2010 yılında eğitim ve öğretime 30 öğrencisi ile Haliç Yerleşkesi’nde başlamıştır. 2012 yılında Medipol Mega Hastaneler Kompleksi ile afiliye olmasının ardından, fakülte tıp eğitimlerini III. Dönem’den itibaren 470 yatak kapasitesi ve 25 ameliyathanesi ile Medipol Mega Hastanelerinde sürdürmeye başlamıştır.

2016 – 2017 eğitim ve öğretim yılında Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kavacık – Güney Yerleşkesi’ne taşınmıştır. Türkiye’nin gelişmiş temel bilimler kampüslerinden birisi olan yerleşkenin ve Eğitim ve Araştırma Hastanesinde; amfi, derslik ve uygulama laboratuvarlarında teorik ve uygulamalı eğitimler verilmektedir.

Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitimi

Fakültenin eğitim dili Türkçe olup, zorunlu İngilizce hazırlık programı nedeniyle derslerin %30’u İngilizce olarak verilmektedir. Eğitim programı “Hücre Biyolojisi” ve “Sağlıklı Vücut Sistemleri” adı verilen 2 adet Temel Tıp Bilimleri Dönem I – II ile başlayıp, Temel Bilimlerin Klinik Bilimler ile entegre olan “Hastalıkların Biyolojik Özellikleri” adı verilen Dönem III ile devam etmektedir. Program klinik stajlara ait Dönem IV, V ve intörnlük dönemleri ile birlikte toplam 6 dönemden oluşmaktadır.

İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi; Dönem I, II ve III entegre müfredat esasına göre tasarlanmış ders kurullarından meydana gelmektedir. Dönem I’de “Hekimliğe Giriş” kurulu ile başlanmaktadır. Dönem I, II ve III mesleki eğitim becerileri ile desteklenerek öğrencilerin ilk yıllarından itibaren hekim kimliği kazandırmaktadır. Dönem IV ve V’de klinik stajlarda öğrenciler Medipol Mega Hastanelerinde ayaktan ve yatan hastalarla, klinik bilgi ve becerilerini geliştirmektedir.

Üniversite hastanesinde, Dönem III öğrencilerine ait 300 kişi kapasiteli amfi ve konferans salonu, Dönem IV için toplamda 200 kişilik iki adet 100’er kişilik amfi, Dönem V öğrencileri için toplamda 150 kişilik beş adet 30’ar kişilik derslikler bulunmaktadır. Hastanede küçük grup çalışmaları için de 20 kişilik iki adet sınıf bulunmaktadır. İntörnlük dönemi boyunca üniversite hastanesinde sık karşılaşılan olgulardan hastalar görerek, edinmiş oldukları bilgi ve becerileri ile hekimlik pratikleri yapmaktadırlar. Fakülte, Dönem III itibariyle talepte bulunan başarılı öğrencilerine doktora programı imkanı sunmaktadır.

İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümleri

İletişim
Kavacık Kuzey Yerleşkesi

Adres: Kavacık Mah. Ekinciler Cad. No: 19, Kavacık Kavşağı, 34810 Beykoz, İstanbul

Telefon: 444 85 44

Faks: 0 212 531 75 55

E-Posta: bilgi@medipol.edu.tr

Web: www.medipol.edu.tr

Kavacık Güney Yerleşkesi

Adres: Göztepe Mah. Atatürk Cad. No: 40/16, 34815 Beykoz, İstanbul

Telefon: 444 85 44

Haliç Yerleşkesi

Adres: Unkapanı Mah. Atatürk Bulvarı No: 27, 34083 Fatih, İstanbul

Telefon: 444 85 44

Faks: 0 212 531 75 55

Bağcılar Yerleşkesi

Adres:

Telefon:  444 70 44

Faks:  0 212 521 23 77

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi

Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi

Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi; Bakanlar Kurulu kararı ile 27 Ağustos 2015 tarihinde Uşak İlinde kurulmuştur. …