Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / İlaç Firmaları / İbrahim Etem – Menarini

İbrahim Etem – Menarini

İbrahim Etem – Menarini; Kimyager Doktor İbrahim Etem Laboratuvarı adıyla, tıbbi analizlerin yapıldığı küçük bir tahlilhane olarak 1903 yılında Gedikpaşa, Fatih‘te kurulmuştur.

İbrahim Etem, ilk olarak tıbbi tahlillerin, kimyasal ve besin analizlerinin yürütüldüğü küçük laboratuvarında faaliyetlerini sürdürmüştür.

Türkiye’de ilk defa vitamin ve hormon gibi hazır ilaçları üretmesiyle laboratuvar 1909 yılında ilaç üretim tesisi statüsü kazanmış olup; yeni ürünler, tedavi ve bilimsel yöntemlerini sağlık alanında ilaç sektörüne kazandırarak, çalışmalarına devam etmiştir.

Kimyager Doktor İbrahim Etem Laboratuvarı adı 1924 yılında Doktor İbrahim Etem Kimyaevi olarak değiştirilerek, üretim alanını Çemberlitaş’a taşımıştır.

Doktor İbrahim Etem Kimyaevi; 1934 yılında ampul, şurup ve tablet gibi farmasötik formlar ve veteriner ürünlerinin seri üretimine başlamıştır.

Kimyaevi, 1948 yılında “üretimde kontrol esastır” ilkesi ile biyoloji kontrol laboratuvarında sürdürülen çalışmalar neticesinde; Türkiye’de ilk defa 1950 yılında kalsiyum çözeltisinin değişim göstermeyecek ya da bozulmayacak stabilizasyon ve depirojenizasyonu konusunda başarılı adımlar atarak ve yaptığı yayınlarla vücut ısısını yükselten (pirojen) maddenin insan sağlığı üzerinde yarattığı etkileri tıp çevrelerine anlatmıştır.

İbrahim Etem, 1955 yılında günümüzde de üretim faaliyetlerine devam ettiği Topkapı tesislerine taşınması ile birlikte; Amerikan ilaç firması olan know-how‘la yaptığı anlaşma ile Türkiye’de ilk yerli antibiyotik üretimine başlamıştır.

Türkiye’nin ilk ilaç firması olarak İbrahim Etem adı ile 1903 yılında kurulmuştur. İbrahim Etem, İtalyan ilaç firması olan Menarini ile 2001 yılında birleşerek ilaç sektöründe Türkiyeİtalya iş birliğine imza atarak ortak bir kuruluş olmuştur.

İbrahim Etem – Menarini, 2016 yılında daha iyi hizmet verebilmek amacıyla Topkapı‘da bulunan tesisini bütünüyle üretim tesisi olarak ayırarak merkez ofisini Maslak’a taşımıştır.

İbrahim Etem – Menarini değerleri, hedefleri, vizyon ve misyonu;

İbrahim Etem – Menarini; “insan için değer” üretmek vizyonu ile birleştirerek yenilikçi ürün ve yaklaşımlarla çalışmalarına devam etmektedir.

İnsanı merkeze koyarak, çalışanları ve tüm paydaşlarıyla birlikte katma değer üreten bir firma olma yolunda ilerlemektedir.

Bu yaklaşım ile nitelikli ve güven duyulan yapısını sürekli geliştirme, çalışanlarının şirkete olan güveni ve insanlar için ürettiği ürün ve hizmetlerden memnuniyeti artırmayı hedeflemektedir.

Vizyonu, “insan için değer” üretmek,

Misyonu, “Türkiye’nin ilk ve köklü ilaç firması olarak; insana, yaşama ve geleceğe değer katmaktır.”

İletişim

Maslak Ofis Binası

Merkez: Maslak Mahallesi, Sümer Sokak, No: 4, Kat: 7 – 8 PK: 34485 Sarıyer / İstanbul

Üretim Tesisi

Adres: Davutpaşa Caddesi, No: 12, PK: 34010 Topkapı, Zeytinburnu / İstanbul

Telefon: 0 212 467 11 11

Faks: 0 212 467 12 12

Web: www.iemenarini.com.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Eis Eczacıbaşı İlaç

EİS Eczacıbaşı İlaç

Eis Eczacıbaşı İlaç, Türkiye’nin ilk ulusal ilaç üretim tesisi olarak Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından …