Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Yeni
Ana Sayfa / Diş Hekimliği Fakülteleri / Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 1963 yılında Sağlık Bilimleri Fakültesine bağlı Diş Hekimliği Yüksekokulu olarak Türkiye’de ikinci diş hekimliği okulu olarak kurulmuştur.

Diş Hekimliği Yüksekokulu, eğitime 30 öğrenci ile başlamış; eğitim süresi 5 yıl olarak belirlenmiştir. İlk diş hekimliği mezunlarını 1968 yılında vermiş olan Yüksekokul; 1971 yılında fakülte haline getirilmiştir. Kuruluşunda; Cerrahi, Protez ve Tedavi Bölümlerinin yanı sıra 1970 yılında Periodontoloji, 1973 yılında Oral Diagnoz ile Radyoloji, 1975 yılında Pedodonti ile Ortodonti, 1976 yılında da Endodonti Ana Bilim Dalları oluşturulmuştur.

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dergisi 1977 yılında yayın hayatına başlamıştır. 1980 yılında Türkiye‘de ilk kadın Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı olarak Prof. Dr. Yüksel Noras seçilmiştir. İlk Diş Hekimliği Kongresi 1980 yılında gerçekleştirilmiştir.

Kuruluşundan günümüze; teorik, klinik öncesi ve klinik çalışmalar ile çağdaş yaklaşımlarını öğrencilerine aktarmaktadır. Fakülte adresli araştırmalar ile Türkçe ve yabancı dilde yayınları bulunmaktadır.  Diş Hekimliği Fakültesinde; ARGE laboratuvarı ve Lazer Merkezi bulunmaktadır. Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Yerleşkesinde birkaç defa yer değiştiren fakülte binası 2009 yılında yeni ve modern binasında; özel durumlar için genel anestezi altında cerrahi müdahaleler gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; lisans ve lisansüstü eğitimleri ile diş hekimleri yetiştirmektedir. Araştırma olanakları ile diş hekimliği bilimine katkıda bulunmaktadır. Fakülte; toplumun ağız ve diş sağlığını korunmasında ve tedavisinde gerekli tüm faaliyetleri yürütmektedir. Diş Hekimliği Fakültesi; ulusal ve uluslararası düzeyde yüksek eğitim kalitesi ve araştırma faaliyetleri ile; katılımcı yönetim modeli ile öğrenci ve çalışan memnuniyetini mükemmele ulaştırarak; toplumun ağız ve diş sağlığına modern teknoloji anlayışı ile kaliteli hizmet veren bir sağlık kuruluşu olmayı misyon ve vizyon edinmiştir.

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ameliyathane

Bölümleri
  • Klinik Bilimler
  • Temel Bilimler
Anabilim Dalları
  • Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı
  • Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı
  • Çocuk Diş Hekimliği Anabilim Dalı
  • Endodonti Anabilim Dalı
  • Periodontoloji Anabilim Dalı
  • Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı
  • Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı
  • Ortodonti Anabilim Dalı

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti

İletişim

Adres: Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 06230 Sıhhiye / Ankara

Telefon: 0 312 680 24 840 312 305 27 130 312 305 21 28

Faks: 0 312 310 44 40

Facebook: www.facebook.com/dentistrysocial

Instagram: www.instagram.com/hacettepe_dis_hekimligi

E-Posta: dentistry@hacettepe.edu.tr

Web: www.dis.hacettepe.edu.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; Türkiye’nin ilk Vakıf Üniversitesine ait Diş Hekimliği Fakültesi olarak 1996 …