Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Yeni
Ana Sayfa / Tıp ve Sağlık Kitapları / Guyton ve Hall Tıbbi Fizyoloji Ders Kitabı

Guyton ve Hall Tıbbi Fizyoloji Ders Kitabı

Guyton ve Hall Tıbbi Fizyoloji Ders Kitabı; Amerikalı fizyolog Dr. Arthur Guyton tarafından ilk baskısı 1956 yılında yayınlanan tıbbi fizyoloji kitabıdır.

Guyton ve Hall Tıbbi Fizyoloji Kitabının ilk sekiz baskısı tamamen Dr. Guyton tarafından yazılmış ve her yeni baskısı yaklaşık 40 yıllık programa ulaşmıştır. Dünyanın en çok satan fizyoloji metni ve en az 15 dile çevrilen Fizyoloji kitabı; önemli bir başarı olarak tıbbi yayıncılık tarihinde benzersiz olarak görülmektedir.

Tıbbi Fizyoloji Ders Kitabı; diğer ders kitaplarının aksine, açık ve kapsamlı kılavuzun tutarlı, tek yazarlı bir sesin olmasının yanı sıra klinik ve klinik öncesi öğrencilerle en alakalı içeriğe odaklanmaktadır. Ayrıntılı ve anlaşılır metinlerle; fizyoloji ile patofizyolojideki anahtar kavramları özetleyen didaktik çizimlerle tamamlanmaktadır. Öğrenciler tarafından kolayca anlaşılan bir dilde olan kitap; insan vücudunun farklı hücre, doku ve organlarının hayatı sürdürebilmek için nasıl birlikte çalıştığını detaylı bir şekilde açıklamaktadır.

Guyton ve Hall Tıbbi Fizyoloji Ders Kitabı

Guyton ve Hall Tıbbi Fizyoloji Ders Kitabı; tıp, diş hekimliği ve hemşirelik gibi sağlık mesleklerinde bir kariyere başlamak için gerekli olan temel fizyolojinin ilkelerine ve biyolojik ve sağlık bilimlerinde lisansüstü çalışmalara odaklanmıştır. Her bir baskısı ile beraber fizyoloji bilgisinin vücut fonksiyonlarının yeni gizemlerini çözmeye devam eden Tıbbi Fizyoloji Ders Kitabı; moleküler ve hücresel fizyolojideki gelişmeler ile beraber moleküler ve fiziksel bilimler terminolojisindeki bir çok fizyoloji ilkesini açıklamaktadır.

Dr. Arthur Guyton’ın Mirası

Tıbbi Fizyoloji Ders KitabıDokuzuncu baskıdan itibaren, Amerikalı fizyolog John E. Hall ders kitabının ortak yazarlığını yaparak Guyton ve Hall Tıbbi Fizyoloji Ders Kitabı adlı başlığı ile Dr. Guyton‘ın mirasını korumaktadır. Öğrenciler için yararlı olan metnin aynı şekilde sürdürmeye ve kitabın, öğrencilerin profesyonel kariyerlerinde kullanmaya devam etmeleri için kapsamlı olmasını sağlayan Dr. John E. Hall; fizyolojideki en son gelişmelerin bir özetini sağlamaya çalışan bir referans kitabı değil, öğrenciler için yazılma geleneğini sürdüren bir kitap olarak ortaya çıkarmıştır.

Hastalıkların patofizyolojisini anlamak için gerekli olan temel ilkeleri gözden geçirmek isteyen hekim ve sağlık uzmanları için de faydalı bir kaynak olan Tıbbi Fizyoloji Kitabı; insan vücudunun ihtişamını ve birçok işlevini aktarması ve öğrencileri kariyerleri boyunca fizyoloji okumaya teşvik etmektedir.

Guyton ve Hall Tıbbi Fizyoloji Ders Kitabı‘nın 2017 yılında yayınlanan en son 13. baskısı ile birlikte dünyanın en önde gelen ve en çok satan kitabın uzun geleneğini sürdürmektedir. Türkiye’de Güneş Tıp Kitabevleri tarafından yayınlanmaktadır.

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Harty Klinik Uygulamada Endodonti

Harty Klinik Uygulamada Endodonti

Harty Klinik Uygulamada Endodonti; Bun San Chong‘ın editörlüğü, Prof. Dr. Bahar Özçelik‘in çeviri editörlüğünde 2019 …

Bir cevap yazın