Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Sağlık Bilimleri Fakülteleri / Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; Bakanlar Kurulu kararı ile 14 Temmuz 2008 tarihinde Beşevler – Ankara’da kurulmuştur.

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri FakültesiFakülte, 1999 – 2008 yılları arasında Gazi Üniversitesi bünyesinde Hemşirelik Yüksekokulu olarak 2008 yılına kadar hizmet vermiş olup; Temmuz 2008 yılından itibaren Bakanlar Kurulunun 13928 sayılı kararının Resmi Gazetede yayınlanmasıyla, Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi adı ile bir bölümü hizmet vermeye başlamıştır. Sağlık Bilimleri Fakültesi kuruluşunda Hemşirelik Bölümünden sonra, sırasıyla 2013 yılında Odyoloji Bölümü, 2016 yılında Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü ile birlikte; Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ile 2017 yılında itibaren Sosyal Hizmet Bölümleri akademik faaliyetlerini yürütmektedir.

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; sağlık alanında disiplinler arası işbirliği içerisinde ekip çalışmaları ile toplum sağlığı ve yaşam kalitesini yükseltebilmek amacıyla bilim ve tıbbi teknolojiyi kullanabilen; araştırmacı, etik ve insani değerler çerçevesinde, mesleki alanında gerekli bilgi ve beceriye sahip profesyonelleri ve eğiticileri yetiştirmeyi kendine misyon edinmiştir. Fakülte, kendi alanı ile ilgili özgün çalışmalarla beraber; ulusal ve uluslararası çevrelerde tanınan, toplum sağlığı ile ilgili plan ve politikalar oluşturulmasında danışılan, saygın, lider bir fakülte olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölümleri
Beslenme ve Diyetetik Bölümü

Beslenme ve Diyetetik programının eğitim dili Türkçe olup lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim vermesinin yanı sıra, bölümde; eğitim, araştırma ve danışmanlık faaliyetleri beslenme bilimleri, diyetetik, toplum beslenmesi ve toplu beslenme sistemleri olmak üzere 4 ana bilim dalı çerçevesinde yürütülmektedir. Eğitim ve araştırma laboratuvarlarının yer aldığı bölümde; YÖK’ün üniversite seçme ve yerleştirme sınavı ile öğrencilerin kabul ve kayıt koşulları gerçekleşmektedir. Erasmus programında Romanya – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Iuliu Hatieganu” Cluj-Napoca ve Avusturya – Fachhochschule St. Pölten üniversiteleri ile işbirliği yapılmaktadır.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon programının eğitim dili Türkçe olup lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim vermesinin yanı sıra, bölümde; eğitim, araştırma ve danışmanlık faaliyetleri yürütülmektedir. Bölüm, fakülte içerisinde bulunan uygulama ve araştırma üniteleri ile çeşitli anabilim dallarında faaliyet gösterecek ve bu ünitelerin her birinde değişik konularında özelleşmeler gerçekleştirilmektedir. YÖK’ün üniversite seçme ve yerleştirme sınavı ile öğrencilerin kabul ve kayıt koşulları gerçekleşmektedir.

Hemşirelik Bölümü

Hemşirelik programının eğitim dili Türkçe olup lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim yürütülmekte olup, eğitim süresi 4 yıldır. Hemşirelik mesleğine ilişkin teorik ve uygulamalı derslerin yanı sıra temel bilimler ve sosyal bilimlerden dersler verilmektedir. Lisans programı Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak toplam 4774 saat ve 186 kredi ile tamamlanmaktadır. Bölümde hemşirelik esasları, iç hastalıkları hemşireliği, kadın doğum sağlığı ve hastalıkları hemşireliği, cerrahi hastalıkları hemşireliği, ruh sağlığı ve hastalıkları hemşireliği, halk sağlığı hemşireliği, çocuk sağlığı ve hastalıkları hemşireliği ve hemşirelikte yönetim anabilim dallarında, eğitim-öğretim yapılmaktadır. Bölümde, YÖK’ün üniversite seçme ve yerleştirme sınavı ile öğrencilerin kabul ve kayıt koşulları gerçekleşmektedir.

Odyoloji Bölümü

Odyoloji programının eğitim dili Türkçe olup lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim yürütülmektedir. Bölümde eğitim, araştırma ve danışmanlık faaliyetleri yürütülmesinin yanı sıra; fakülte içerisinde bulunan uygulama ve araştırma üniteleri ile değişik konularda özelleşmeler gerçekleştirilmektedir. YÖK’ün üniversite seçme ve yerleştirme sınavı ile öğrencilerin kabul ve kayıt koşulları gerçekleşmektedir.

Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü

Dil ve Konuşma Terapisi programının eğitim dili Türkçe olup lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim yürütülmektedir. Bölümde eğitim, araştırma ve danışmanlık faaliyetleri yürütülmesinin yanı sıra; fakülte içerisinde bulunan uygulamaları ile akıcı konuşma bozuklukları, dil bozuklukları, dudak damak yarıkları, edinilmiş dil bozuklukları, konuşma sesi bozuklukları, motor konuşma bozuklukları, ses bozuklukları ve yutma bozuklukları araştırma üniteleri ile değişik konularda özelleşmeler gerçekleştirilmektedir. YÖK’ün üniversite seçme ve yerleştirme sınavı ile öğrencilerin kabul ve kayıt koşulları gerçekleşmektedir.

Sosyal Hizmet Bölümü

Sosyal Hizmet bölümü lisans programına, öğrenci seçme sınavı sonuçlarına göre eşit ağırlık puan türü ve merkezi yerleştirme sistemiyle öğrenci almaktadır. Eğitim süresi dört yıl olan bölümün eğitim dili Türkçedir. Sosyal hizmet alanında lisans ve sonraki yıllarda lisansüstü eğitim programları ile sosyal hizmet disiplininin bilimsel bilgi üretimi ve sosyal hizmet politikalarına katkı sağlamaktadır.

Hizmetleri
  • Adolesan Obezlerde Egzersiz Programı
  • Gebe Eğitimi ve Egzersiz Programı
  • Diyabette Tıbbi Beslenme Tedavisi Eğitimi
  • Erişkin ve Adolesanlar için Ağırlık Kontrolü – Beslenme Eğitimi
  • Sporcu Performans Analizleri
  • Toplu Beslenme Sistemleri için Gıda ve Personel Hijyeni Eğitimi
  • Toplu Beslenme Sistemleri için Mönü Planlama Eğitimi
İletişim

Adres: Emniyet Mah. Muammer Yaşar Bostancı Cad. No: 16 PK: 06560 Beşevler /Ankara

Telefon: 0 312 216 26 01

Faks: 0 312 202 82 26

E-Posta: sbf@gazi.edu.tr

Web: sbf.gazi.edu.tr

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ulaşım

Otobüs

104-1, 220-7, 339-7, 340, 419-5, 508-5

Tren

Başkentray

Metro

M1 – M2 – M3 – M4

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Hamidiye Sağlık Bilimleri Fakültesi

Hamidiye Sağlık Bilimleri Fakültesi

Hamidiye Sağlık Bilimleri Fakültesi; Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde eğitim ve araştırma hizmetlerini yürütmek amacıyla 2016 …

Bir cevap yazın