Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Diş Hekimliği Fakülteleri / Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; Ankara Diş Hekimliği Yüksekokulu adı ile 1968 yılında Ankara‘da kurulmuştur.

Ankara Diş Hekimliği Yüksekokulu, “Özel Öğretim Kurumları Yasası” uyarınca 1968 – 1969 ders yılında eğitim öğretime başlamış ve ilgili yasa ile 1971 yılında devletleştirilerek, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ne bağlanmıştır. Tüzel varlığına son verilerek 8 Kasım 1978 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Diş Hekimliği Fakültesi adını almıştır. 20 Temmuz 1982 yılında Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Hakkındaki KHK ile Gazi Üniversitesi’ne bağlanarak Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi adını almıştır.

Fakültenin, diş hekimliği eğitiminin amacı; ağız ve diş sağlığını insan sağlığının tüm boyutlarıyla birlikte ele almasının yanı sıra ağız ve diş sağlığı ile ilgili gelişme ve değişimlere duyarlı, koruyucu ve tedavi edici ağız sağlığı ile diş sağlığı hizmetlerini etkin bir şekilde verebilecek, sağlık ekibinin bir üyesi olarak görev ve sorumlulukları bilinciyle; meslek etiği ilkelerini göz önünde bulundurarak gerçekleştirebilecek nitelikte diş hekimleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Fakültede dersler yıllık ve dönemlik olarak, toplam beş eğitim – öğretim yılı içerisinde tamamlanmakta olup; klinik stajlar dördüncü yıldan itibaren başlamaktadır. Kuruluşundan itibaren 2020 yılı itibariyle 4000’in üzerinde öğrenci mezun olan Diş Hekimliği Fakültesi‘nde; A binasında Dekanlık ve İdari Bürolar, B, C, D ve E binalarında Anabilim Dallarına ait 8 adet Öğretim Elemanı, 2 adet Ağız – Diş – Çene Hastalıkları Cerrahisi, 9 adet Öğrenci Kliniği ile birlikte 1 adet Oral Patoloji ve 3 adet Öğrenci Laboratuvarı, 2 adet Sınıf, 1 adet Seminer ve Konferans Salonu, Anabilim Dalı Kliniği ve Periodontoloji Anabilim Dalı Kliniği’ne ait Ameliyathane, 1 adet Öğrenci Kantini ve 4 adet Anfinin bulunduğu Diş Hekimliği Fakültesi beş binada hizmet vermektedir.

Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; eğitim – öğretimin dışında toplumun ağız ve diş sağlığı konusunda hizmet vermesinin yanında yıllık ortalama 325.000’ten fazla hastanın tedavisini gerçekleştirmektedir. Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dergisi, 1984 yılından itibaren düzenli olarak yayımlanmakta olup; Fakülte bünyesinde çalışmalarını sürdüren öğrenci toplulukları tarafından ders yılı boyunca konser, sergi, gezi ve konferans gibi çeşitli kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlenmektedir.

Bölümleri

Klinik Bilimler

  • Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı
  • Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı
  • Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı
  • Endodonti Anabilim Dalı
  • Ortodonti Anabilim Dalı
  • Çocuk Diş Hekimliği Anabilim Dalı
  • Periodontoloji Anabilim Dalı
  • Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı

Temel Bilimler

İletişim

Adres: Bişkek Cad. 1. Sok. No: 4 PK: 06490 Emek / Ankara

Telefon: 0 312 203 40 00

Faks: 0 312 223 92 26

E-Posta: dent@gazi.edu.tr

Web: dent.gazi.edu.tr

Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Randevu

Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden RANDEVU alabilmek için online olarak disrandevu.gazi.edu.tr adlı web adresinden bağlanmak için TIKLAYINIZ.

Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine  Ulaşım

Ankara EGO Otobüsü

104-1, 339-5, 411-7, 482-7, 530-5, 532-5

Ankara Metrosu

M1 – M2 – M3

Ankara Hafif Raylı

A1

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; bakanlar kurulu kararı ile 30 Ekim 2010 tarihinde Antalya‘da kurulmuştur. …

Bir cevap yazın