Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Tıbbi Yayınevleri / Galenos Yayınevi

Galenos Yayınevi

Galenos Yayınevi; tıp alanı için akademik bilgi içeren süreli dergi ve kitap yayınlamak amacı ile 1997 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Galenos yayınlarının her aşamasını değerlendirip; yayın prensipleri ve uluslararası bilimsel yayın standartlarına uyan güvenilir bir çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir. Yayınevi bilimsel dergiler için profesyonel anlamda yayıncılık hizmeti sağlayarak, tıp alanında çok sayıda akademik kitap yayınlamaktadır.

Galenos, araştırmacıların akademik makalelerini yayınlamasının yanında dergi yayın standartları gelişimini sağlamaktadır. Ulusal ve uluslararası veri tabanlarına başvuru süreçleri ve indekslenme süreçleri dahil tüm hizmetleri kapsayan yayıncılık hizmeti sunmaktadır. Yayınevi; tüm bilimsel dergiler için açık erişim politikalarını destekleyen bir web sitesi özelliği ile yayınları düzenli olarak arşivlenmesini sağlamaktadır.

Galenos, 2008 yılından itibaren, Digital Object Identifier (DOI) kullanımına geçerek tüm bilimsel yayınları DOI numaraları ile etiketlemiş, PubMed MEDLINE & PubMed Central ve diğer uluslararası veri tabanları için XML formatında data sağlamaya başlamıştır. Yayınevi, bilgi akışını en hızlı paylaşmayı hedefleyen Quick Response (QR) sistemi ile yayınlarına hızlı erişim sağlamayı amaçlamaktadır.

Galenos Yayınevi, araştırmacıların ürünü olan bilgiye erişim sağlama görevini benimseyerek, uluslararası veri tabanlarının belirlediği kriterlere uygun olarak süreli dergileri yayınlayarak, yayın kurullarına danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

İletişim

Adres: Molla Gürani Mahallesi Kaçamak Sokak No: 21 34093 Fındıkzade, Fatih / İstanbul

Telefon: 0 212 621 99 25

Faks: 0 212 621 99 27

E-Posta: info@galenos.com.tr

Web: www.galenos.com.tr

Hakkında hipokratist

İlgili Konular

Nobel Tıp Kitabevleri

Nobel Tıp Kitabevleri

Nobel Tıp Kitabevleri; tıbbi yayıncılık alanında hizmet vermek amacıyla 1974 yılında İstanbul‘da kurulmuştur. Çalışma ilkelerini …