Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Sağlık Bilimleri Fakülteleri / Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; Bakanlar Kurulu kararı ile 03 Ağustos 2016 tarihinde Erzincan ilinde kurulmuştur.

Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyeler, öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi akademik kadrosu ile beraber idari personel ve öğrencileriyle eğitim ve öğretimini sürdürmekte olup; aktif olan Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik bölümlerinde MF-3 puan türü ile öğrenci alınmasının yanında kapalı olan Çocuk Gelişimi ve Ebelik olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır.

EBYÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi; sağlık bilimleri alanında bilim ve teknoloji odaklı yaklaşım ve yöntemlerle eğitilmiş; temel bilgi ve becerilerle donatılmış birey, aile ve toplumun sağlığının korunması, geliştirilmesi ve sürdürülmesi yönünde bakım, eğitim, araştırma, yönetim, danışmanlık ve liderlik rollerine, analiz ve sentez yeteneğine sahip, tercih edilen sağlık meslek üyeleri yetiştirmeyi kendine misyon edinmiştir.

EBYÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi; çağdaş standartları sağlayarak sürekli gelişen, eğitim-öğretim programları ile birlikte bilimsel araştırmalar ve toplumun sağlıklı gelişimine katkısı ile beraber model oluşturan ulusal ve uluslararası düzeyde tercih edilen bir sağlık bilimleri fakültesi olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde Derslikler, Bilgisayar Laboratuvarı, Hemşirelik Beceri Laboratuvarı, Beslenme ve Diyetetik Laboratuvarı, Toplantı Salonu ve Spor Salonu ile fiziki alt yapısını geliştirmeye devam etmektedir.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Bölümleri

Hemşirelik Bölümü

Fakülte, Hemşirelik Bölümüne ilk öğrencilerini 1999 – 2000 eğitim – öğretim yılında alarak ilk mezunlarını 2003 yılında vermiştir. Bölüm, öğrencilerin teorik derslerle birlikte laboratuvar ve klinik uygulamaları ile birlikte mesleki bilgi, beceri ve yetkinlik kazanmalarını sağlamaktadır. Bölüm, bilimsel ve toplumsal etkinliklerle, toplumsal sorumluluk bilinci ile insani ve mesleki değerleri, etik ilkeleri içselleştirerek; meslek bilinci ve bağlılığını geliştirmeleri, toplumun küreselleşme sürecinde değişen değer ve ilkeleri benimseyerek bireysel gelişimini sürdürmelerini amaçlanmaktadır.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü

Bölüm, 2005 yılında kurulmasından uzun bir süre sonra 2014 – 2015 eğitim ve öğretim yılında ilk öğrencilerini almıştır. Bölüm, insan sağlığının geliştirilmesi ve kaliteli bir yaşam sürdürülebilmesi için gerekli olan beslenme düzeninin oluşturulmasının yanında beslenme durumunun saptanması, geliştirilmesi için çözüm yollarının araştırılarak belirlenen önerilerin uygulanmasının yanı sıra; besin, beslenme plan ve politikalarının yönlendirilmesi, farklı yaş gruplarının besin gereksinimlerinin belirlenmesi, hastalıklara yönelik diyet düzenlenmeleri ile uygulanması, yemek servisi yönetimi ve organizasyonu gibi çeşitli alanlarda bilimsel çalışmaları yürütmektedir. Sağlığın korunması ve geliştirilmesi ile birlikte hastalıkların tedavisi, toplumda yeterli ve dengeli beslenme bilincinin yerleşmesini sağlayacak diyetisyenleri yetenek ve beceri geliştirerek yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Çocuk Gelişimi Bölümü

Ebelik Bölümü

İletişim

Adres: Başbağlar Mahallesi PK: 24030 Erzincan

Telefon : 0 446 226 58 61

Faks: 0 446 226 58 62

E-Posta: syo_yazi@erzincan.edu.tr

Web: sbf.ebyu.edu.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, MLP Care Grubu’na bağlı olarak 2016 yılında İstanbul, Topkapı‘da kurulmuştur. …

Bir cevap yazın