Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Endometriozis ve Adenomyozis Derneği

Endometriozis ve Adenomyozis Derneği

Endometriozis ve Adenomyozis Derneği; endometriozis ve onun yol açtığı rahatsızlıklarla ilgili hasta, hasta yakınları, toplumu ve hekimleri bilgilendirmek amacıyla 2009 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Dernek, üreme çağındaki kadınların çikolata kisti hastalığı (endometriozis) etkilerinin daha az olduğu bir gelecek için çalışmalar yürütmektedir.

Endometriozis ve Adenomyozis Derneği; çikolata kisti hastalığından etkilenen kadınların yaşam kalitesini iyileştirme ve etkilerinin daha az olduğu bir gelecek için çalışmalar yaparak, eksiksiz ve doğru bir tedaviye ulaşması için gereken desteği alabilmesini sağlamaktadır. Çikolata kisti hastalığının nedeni, gelişim evreleri, sebep olduğu rahatsızlıklar, tedavi yöntemleri, çıkış yolları ile kadınların içinde bulundukları durumu tam olarak ne olduğunu anlamalarına yardımcı olmaktadır. Çikolata kisti hastalığından etkilenen kadınları; yaşamları üzerinde olumsuz etkisi ile aşmalarına ve güçlenmelerine yardımcı olmaktadır. Dernek, hasta ve hasta yakınları, hekimler ve toplumun her kesimine ulaşıp endometriozis’in bilinirliğini artırarak güvenilir bir kaynak yaratarak; hastalığa dair güncel olarak doğru bilgi ve kaynakları derleyerek paylaşmaktadır.

Dernek, uzman hekimlerin oluşturduğu Türkiye Endometriozis Araştırma Grubu; hastalığın oluşumu ve tedavisine yönelik katkı sağlamak amacıyla klinik çalışmaları yürütmektedir. EndoAkademi bünyesinde her yıl farklı illerde, endometriozis’in teşhis ve tedavisine yönelik toplantılar düzenlemektedir. Derneğin bünyesinde, asistan hekimlerden oluşan gönüllü ve özverili çeviri grubu, toplumun her kesiminin endometriozis ile ilgili gelişmelerden haberdar olabilmeleri için; uluslararası çalışmalar, makaleler ve aktüel haberleri Türkçeye çevirerek web sayfasında paylaşmaktadır. Uluslararası Endometriozis Dernekleri ile beraber ortak çalışmalar yürüterek, uluslararası katılımlı sempozyum ve kongreler düzenlemektedir.

Endometriozis ve Adenomyozis Derneği Çalışmaları

Endometriozis ve Adenomyozis Derneği; belediyeler, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak toplumu bilgilendirmek amacıyla seminerler düzenleyip, çeşitli etkinlik ve organizasyonlar düzenlemektedir. Dernek, ulusal ve yerel tv programlar, radyo programları vasıtası ile endometriozis hakkında bilgiler sunarak, toplumun hastalığı fark etmesini sağlamaktadır.

Her üç ayda bir e-bülten hazırlayan dernek; endometriozis ile ilgili klinik çalışmaları dünyadan ve Türkiye’den son gelişmeleri toplantı ve etkinliklerle ilgili bilgileri bültende derleyerek ve ücretsiz olarak yayınlamaktadır. Hekimler için “Endometriozis ve Adenomyozis Tanı ve Tedavisi”ne yönelik kılavuz hazırlayarak ve yayınlamaktadır. Endometriozis ve Adenomyozisli hastaları için yardımcı broşür ve hasta bilgilendirme kitapçıkları hazırlanmaktadır.

Endometriozis ve Adenomyozis Derneği; web sayfası ve sosyal medya hesapları aracılığıyla endometriozisli kadınların hastalığın getirdiği fiziksel ve psikolojik sorunları ve duygularını paylaşabilecekleri köşeler oluşturarak hastalıkla ilgili soruları yanıtlamaktadır.

İletişim

Adres: Kocamustafapaşa Cad. Etyemez Tekkesi Sok. Merih İş Merkezi No: 45 Kat: 1 Daire: 64 Fatih / İstanbul

Telefon: 0 532 515 69 99

E-Posta: info@endometriozisdernegi.org

Web: www.endometriozisdernegi.org

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin mali ve idari yönden karşılaştığı güçlüklere …