Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / İlaç Firmaları / EİS Eczacıbaşı İlaç

EİS Eczacıbaşı İlaç

Eis Eczacıbaşı İlaç, Türkiye’nin ilk ulusal ilaç üretim tesisi olarak Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından 1952 yılında faaliyetlerine başlamıştır.

Eczacıbaşı

1942 yılında eğitimini tamamlayarak Türkiye’de ilaç üretim tesislerinin temellerini kendi laboratuvarında D-Vital ismiyle anılan vitamini üretmesiyle atmaya başlayan Dr. Nejat F. Eczacıbaşı; yüksek standart ve yeniliklerle Türk ilaç endüstrisine öncülük etmiştir.

Eczacıbaşı, Türkiye ve dünyada ilaç sektöründeki değişimlerle birlikte; değerlendirilmeler sonrasında stratejik ortak arayışına girerek, 2007 yılında bağlı bulunduğu ortaklıklarından olan Eczacıbaşı Sağlık Ürünleri ile Eczacıbaşı Özgün Kimya‘da elinde bulundurduğu ortaklık paylarının yüzde 75’ini, ilaç alanında Avrupa’nın önde kuruluşlarından biri olan Zentiva N.V.‘ye devretmiştir. Eczacıbaşı geri kalan yüzde 25’lik ortaklık payının devrini 2009 yılının Temmuz ayında gerçekleştirmiştir.

Eczacıbaşı İlaç Sanayi, ünvanını 2008 yılında “Eis Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi” olarak değiştirmiş olup; yeni ünvanı 24 Kasım 2008 tarihinde Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi‘nde yayınlanmıştır. Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar, 2020 yılı itibariyle üretim faaliyetleri bulunmamakta olup; mevcut bağlı bulunduğu ortaklıkları, müşterek yönetime tabi ortaklıkları ve iştirakleri ile bir holding yapısında faaliyetlerine devam etmektedir.

Eczacıbaşı gelecekte projeleri arasında, yüksek teknolojiyle üretilebilen ve Türkiye’de üretimi bulunmayan, biyoteknoloji ve biyobenzer ürünlere yoğunlaşmayı hedeflemektedir. Eczacıbaşı bünyesinde yer alan Sağlık Grubu kuruluşları birlikte, Ar-Ge konusunda dünyanın sayılı kuruluşlarıyla, iş ortaklığı yaparak bilgi birikim ve deneyimini kendi üretim, pazarlama ve satış süreçlerinde değerlendirerek; çağdaş anlamda kaliteli sağlık hizmeti anlayışı ortaya koymayı amaçlamaktadır. Eczacıbaşı Sağlık Grubu insan yaşamında gerekli olan tüm evrelerinde; koruma erken teşhis, yenilikçi tedavileri, birebir bakımla birlikte, ürün ve hizmet portföyüyle Türkiye’de sağlık alanında bütünsel yaklaşımın öncüsü olmaya devam etmektedir.

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama bünyesinde ithalatını ve fason üretimini gerçekleştirdiği ilaçların ve reçetesiz ürünlerin tanıtım, pazarlama, satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. Eczacıbaşı , ürün portföyü ve hedef kitlesi açısından Türkiye’nin pazarlama ve satış kuruluşları arasında yer almakta olup; kuruluş, formlarıyla birlikte 100’ü aşkın ürün, 35 tedavi alanı, 21 lisansör şirket ile işbirliği yaparak, 13 ana satış bölgesinde ecza depolarına doğrudan satış gerçekleştirmektedir.

Tıp ve sağlık sektöründe Türkiye geneline yaygın ve etkin olarak bilimsel tanıtım hizmetleri vermekte olup; araştırma ve geliştirme konusunda dünyanın önde gelen uluslararası ilaç kuruluşlarıyla sürekli olarak bilgi alışverişinde bulunmaktadır.

Ürünleri
  • İlaç
  • Dermokozmetik
  • Tıbbi Cihaz
  • Takviye Edici Gıda
İletişim

Adres: Büyükdere Caddesi Ali Kaya Sok. No: 5 PK:34394 Levent, Beşiktaş / İstanbul

Telefon: 0 212 350 80 000 212 371 70 00

Faks: 0 212 371 73 99

E-Posta: eis@eczacibasi.com.tr

Web: www.eis.com.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Gensenta

Gensenta

Gensenta; Prof. Mustafa Nevzat Pısak tarafından Mustafa Nevzat Laboratuvarı adıyla İstanbul’un Üsküdar ilçesinde 1923 yılında …