Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Sağlık Bilimleri Fakülteleri / Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, “Sağlık Eğitimini Yeniden Yapılandırma Projesi” kapsamında Sağlık Meslek Lisesi olan okul, İzmir Atatürk Sağlık Yüksekokulu olarak 02 Kasım 1996 yılında Bornova, İzmir‘de kurulmuştur.

İzmir Atatürk Sağlık Yüksekokulu, 15 Nisan 2011 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile fakülte olmaya hak kazanmıştır.

Sağlık Bilimleri Fakültesi 2015 yılında İzmir Atatürk Sağlık Yüksekokulu’nda bulunan Ebelik ve Beslenme ve Diyetetik programlarının bünyesine aktarılması ile iki bölüm olarak eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü 2017 yılında kurulmuştur.

E.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi kuruluş amacına uygun olarak; toplumun, sağlığını koruyup yükseltmeye yönelik eğitimler başta olmak üzere, hizmet verebilen, evrensel ölçülerde bilgi üreterek sağlık bilimlerine katkıda bulunan; kültürel yönden donanımlı, etik ilkeler ve ekip anlayışına sahip, özgüveni yüksek sağlık elemanı ve akademik personeller yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Sağlık Bilimleri Fakültesinin bölümlerinde, uluslararası ve ulusal eğitim standartlarına uygun olarak; profesyonel anlamda mesleki disiplini olan, sağlık hizmetlerinde kaliteyi artırabilecek bilgi ve beceriye sahip, özgüveni yüksek, etik ilkeleri benimsemiş, Sağlık Bakanlığının belirlediği niteliklerde sağlık elemanları yetiştirmeyi amaçlanmaktadır.

E.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi, sağlık araştırma ve eğitimleri alanında bölgesel ve ulusal gereksinimler başta olmak üzere; tüm evrensel gereksinimleri karşılayabilen, öğrenmeyi ilke edinebilmiş, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi amacıyla ekip çalışmalarını benimseyen, etik çerçevede kendini sürekli geliştirebilen, mesleki ve kültürel anlamda donanımlı bireyler, kurum kültürünü sürekli geliştirmeyi ve sağlık bilim insanları yetiştirebilmeyi, kendine misyon edinmiştir.

E.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde; yürütülen eğitim-öğretim ve bilimsel araştırmalarla alanında lider olma hedefiyle, ulusal ve uluslararası kuruluşlarla güçlü bağ oluşturarak, mesleki alanlarda öncülük oluşturup, sürdürebilirliği, değişimi ve gelişimlere açık bir yükseköğretim kurumu olarak çalışmalar yapmayı kendine vizyon edinmiştir.

Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölümü
  • Beslenme ve Diyetetik Bölümü
  • Ebelik Bölümü
  • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
İletişim

Adres: Ege Üniversite S.B.F. Kazimdirik Bulvarı Üniversite Caddesi 9/39 Sok. PK: 35100 Bornova / İzmir

Telefon: 0 232 311 19 33

Faks: 0 232 342 79 75

E-Posta: sbf@mail.ege.edu.tr

Web: sbf.ege.edu.tr/

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, MLP Care Grubu’na bağlı olarak 2016 yılında İstanbul, Topkapı‘da kurulmuştur. …