Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Medikal Ürünler / Diyabet Ürünleri

Diyabet Ürünleri

Diyabet Ürünleri, diyabet hastalarının umut olarak tükettikleri, kontrolü sağlayarak diyabet hastalığında ortaya çıkabilecek komplikasyonları önlemek amacıyla kullanılmaktadır.

Diyabet ürünleri, diyabet tedavisinin önemli bir parçasıdır. Gelişen teknoloji ve insanların bilinçlenmesiyle birlikte bu amaçla hazırlanmış özel gıda ve ürünleri piyasada bulmak mümkündür. Sağlığına özen gösteren kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Diyabet Ürünleri Türleri

Diyabetik Gıdalar: Mineral, karbonhidrat, protein, vitamin ve yağ içermektedir. şekerin yerine asesülfam-K, aspartam ve sakarin gibi enerji içermeyen tatlandırıcılar veya fruktoz, dekstroz, maltoz ve mısır şurubu gibi enerji içeren tatlandırıcılar kullanılarak üretilen, özellikle şeker hastalarının tüketimi için üretilmişlerdir.

İnsülin İğneleri: günümüzde ince, kısaltılmış olup; iğne ucundaki kesit sayısı da enjeksiyon ağrısını azaltabilmek amacıyla üzerinde çalışılmış bir teknik özellik haline gelmiştir.

Şeker Ölçüm Cihazları: Kan şekeri ölçümünü evde gözlemlemek için kullanılmaktadır.

Şeker Ölçüm Stripleri: Kan şekeri seviyesini test etmek için kullanılmaktadır. Küçük boyutlu olarak üretilmiş plastik şeritler, minimum ağrı hissi uyandırarak doğru sonuçlar vermektedir. Diyabetin izlenmesi ve yönetilmesi ile ilgili yardımcı olmaktadır.

Sürekli Glikoz Ölçüm Monitör Sistemleri: Glikoz monitörleri kan şekeri seviyelerinin herhangi bir dalgalanmayı ortaya çıkarmak için; hassas glikoz monitörleri zaman kazandıran ve diyabeti kontrol altında tutmak için glikoz seviyelerini yönetmekte yardımcı olmaktadır.

Glikoz Kontrol Solüsyonu: Ölçüm cihazı ve ölçüm çubuklarının doğruluğunu ve verimliliğini test etmek için kullanılmaktadır. Ölçüm cihazı ve ölçüm çubuklarının güvenliğini sağlamak amacıyla bir damla kan yerine kontrol solüsyonu kullanılmasıyla test edilmektedir.

Lanset: kan şekeri testi gerçekleştirmek için parmak delmeye yardımcı olan küçük boyutlarda tasarlanmış; test şeritlerine uygulanacak ve glikoz monitörleri tarafından analiz edilerek kan damlalarını ortaya çıkaran keskin nesnelerdir.

İnsülin Pompası: diyabet tedavisinde insülini uygulamak için tasarlanmış olup; vücuda rahat ve kolay bir şekilde uygun miktarda insülin sağlayan tıbbi bir cihazdır.

Diyabet Ayakkabısı: diyabetik hastalar için özel olarak üretilmektedir. Diyabetik ayakkabılar üst kısmında kemer, ayarlanabilir bir mekanizmaya sahip olup; biraz daha geniş bir kalıpla üretilmektedir. Ayakkabılar ayak şişmesi durumunda hasta, acı veya ağrı hissetmemektedir.

Diyabet Ayak Bakımı: hassas diyabetik cildin korunmasına yardımcı olmak için yumuşatma ve nemlendirme özelliklerine sahip; iyi sonuçlar elde edebilmek için düzenli olarak kullanılan etkili kremlerden oluşmaktadır.

Diyabet Çorapları: diyabet hastalarının hassas ayakları için tasarlanmış olan, konforlu ve rahatlığı sağlamak için ince malzemelerden üretilmiştir. Diyabet çorapları medikal mağazalarda çok çeşitli boyut ve renkleri bulunmaktadır.

Diyabet Aksesuarları: diyabetin etkin bir şekilde yönetilmesine yardımcı olan ürünlerin tümünü içermektedir. Diyabetik organizatörleri, insülin soğutma torbası, diyabet kabı, USB kablosu gibi ürünleri içermektedir.

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Oksijen Kanülü

Oksijen Kanülü

Oksijen Kanülü veya Nazal Oksijen Kanülü; solunum yardımına ihtiyaç duyan hasta ya da kişilere ek …