Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Yeni
Ana Sayfa / Tıbbi Dergiler / Çocuk Enfeksiyon Dergisi

Çocuk Enfeksiyon Dergisi

Çocuk Enfeksiyon DergisiJournal of Pediatric Infection; Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği’nin bilimsel içerikli, açık erişimli resmi yayın organı olarak 2007 yılında yayın hayatına başlamıştır.

Çocuk Enfeksiyon Dergisi, bir yıl boyunca; Mart, Haziran, Eylül ve Aralık sayıları olmak üzere yılda 4 defa yayınlanmakta olup; Ulusal Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Kongresi için ek bir sayı yayınlanmaktadır. Yayın dili Türkçe ve İngilizce olan bağımsız, önyargısız ve çift-kör hakemlik ilkelerine dayanan bir dergidir.

Çocuk Enfeksiyon Dergisinin hedefi; çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında bilimsel ve nitelikli araştırma makalelerini yayınlamaktır. Dergi derleme, araştırma, editör görüşü, editöre mektup, olgu sunumları ve eğitim amaçlı “tanınız nedir?”, “rutinler”, “soru-cevap”, “klinik ipuçları”, “dünya literatüründen haberler gibi bilimsel yazılar kabul edilmektedir.

Çocuk Enfeksiyon Dergisi; Atıf Dizini, CINAHL, Emerging Sources Citation Index, Türkiye ve TÜBİTAK/ULAKBİM Türk Tıp Dizini ve Web of Sciences tarafından indekslenmektedir. Derginin editöryal ve yayın süreci Avrupa Bilimsel Editörler Birliği – EASE, Bilimsel Editörler Konseyi – CSE, Dünya Tıp Editörleri Birliği – WAME,, Yayın Etiği Komitesi – COPE, Ulusal Danışma Standartları Organizasyonu – NISO ve Uluslararası Tıbbi Yayın Editörleri Komitesi – ICMJE rehberleri ile uyumlu olarak düzenlenmektedir. Dergi bilimsel yayında iyi uygulama ve şeffaflık prensipleriyle uyum içinde çalışmaktadır.

Çocuk Enfeksiyon DergisiDergideki tüm yazılar web sayfasında mevcut olan online makale gönderim sistemi yoluyla kabul edilmekte olup; ilgili formlarla birlikte, teknik bilgi ve yayın kılavuzu derginin web sayfasında bulunmaktadır. Dergide yayınlanan yazılardaki görüşler yazarların bakış açılarını yansıtır; Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği, editörler, editörler kurulu ya da yayıncının görüşlerini yansıtmaz. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir; editörler, editörler kurulu ve yayıncı yazılara ilişkin sorumluluk üstlenmez. Derginin tüm yayınlanmış içeriğine ücretsiz olarak online web adresinde ulaşılabilmenin yanı sıra; basılı kopyaları dernek üyelerine ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği dergide yayınlanmış tüm içeriğin uluslararası telif haklarını sahiptir.

Abone İşlemleri

Çocuk Enfeksiyon Dergisi abonelik işlemlerini Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği sekreterliği tarafından yürütmektedir.

İletişim

Adres: Remzi Oğuz Arık Mah. Atatürk Bulvarı No: 231/20 PK: 06680 Çankaya / Ankara

Telefon: 0 312 427 27 91

Faks: 0 312 427 27 96

E-Posta: info@cocukenfeksiyondergisi.org

Web: www.cocukenfeksiyondergisi.org

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Klinik Tıp Solunum Aktüel Dergisi

Klinik Tıp Solunum Aktüel Dergisi

Klinik Tıp Solunum Aktüel Dergisi, göğüs hastalıkları kapsamına giren tüm konularda yayınlar yapmak amacıyla 2010 …

Bir cevap yazın