Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Yeni
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Cerrahi Onkoloji Derneği

Cerrahi Onkoloji Derneği

Cerrahi Onkoloji DerneğiOnkoloji ile ilgili klinik ve klinik öncesi bilimlerde ve özellikle Onkoloji ile ilgili Cerrahi Onkoloji, Medikal Onkoloji ve Radyasyon Onkolojisi alanındaki teknolojik ve bilimsel gelişmeleri izlemek, uygulamak ve bunlara katkılarda bulunmak bu disiplinlerle ilgili ayrı ayrı veya birlikte kurumlar kurmak ve hekimlerin yetişmesi, bilgi alışverişi gibi konularda kolaylıklar sağlamak bilimsel kongreler düzenlemek, hasta ve yakınlarına destek vermeyi amaçlamak için 1992 yılında Ankara‘da kurulmuştur.

Cerrahi Onkoloji Derneği Hizmetleri

Cerrahi Onkoloji Derneği; yurt içi ve yurt dışı diğer bilimsel ve sosyal derneklerle işbirliği yapmaktadır. Dernek, hekim, hemşire, teknisyen ve diğer yardımcı elemanların yetişmesi için kongre, kurs, seminer vb. etkinlikler düzenler; yurt dışı eğitim, kurs gibi programlara katılmak için adaylar seçer ve bunlara olanakları ölçüsünde maddi katkı sağlamaya çalışmaktadır.

Cerrahi Onkoloji Derneği; uzun veya kısa süreli kurslar düzenlemektedir. Dernekler kanununa uygun ve öngörülen koşullar içinde ilgili bakanlıktan izin alarak yurt dışı benzer kuruluşlarla ilişkiler kurar, müşterek kongre, konferans ve benzeri toplantılar düzenlemektedir. Dernek, klinik ve laboratuvar onkolojik dallarda araştırmaları desteklediği gibi tarama, tanı, tedavi, rehabilitasyon ve takip ile ileri dönem hastalar için bakım ve tedavi evleri kurulmasının her aşamasında sosyal ve bilimsel katkıda bulunmaktadır.

Cerrahi Onkoloji Derneği; Cerrahi Onkoloji Bilim Dalı, Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı ve Radyasyon Onkolojisi Bilim Dallarında yönetim ve ihtiyaçlarına yardımcı olmaktadır. Dernek, tıbbi yenilikleri uygulayabilmek için Cerrahi Onkoloji bünyesinde araştırma laboratuvarı ve hayvan laboratuvarı kurmaktadır.

Cerrahi Onkoloji Derneği; hastaların yabancı ülkelere gitmesini engellemek için modern tanı ve tedavi üniteleri ve ortamı oluşturmaktadır. Ameliyat öncesi ve sonrası hasta bakım ve takibini modern şekilde yönetebilmek için; asistan, hemşire, memur, hasta bakıcı, laborant, teknisyen ve müstahdemleri eğitmek için zaman zaman seminerler tertip etmek, hizmetlerle ilgili şahıslara maddi yardımda bulunmaktadır. Dünyada Cerrahi Onkoloji ile ilgili başarılı kliniklerle irtibat ve işbirliği oluşturarak oradaki yenilikleri kliniklerine taşımaktadır. Tıbbi yenilikleri yerinde izlemek için öğretim üye ve yardımcılarını yabancı ülkelere göndermek, yabancı bilim adamlarını konferans vermek için Türkiye‘ye davet etmektedir.

İletişim

Adres: Bestekar Sokak No: 76/10 Kavaklıdere / Ankara

Telefon: 0 312 428 00 07

Faks: 0 312 428 00 07

E-Posta: cerrahionkoloji@yahoo.com

Web: www.cerrahionkolojidernegi.com

About hipokratist

Check Also

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası, 1987 yılından itibaren Türkiye‘de her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arasında …