Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri / Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, 9 Şubat 1991 tarihinde Bursa Diş Hastanesi adı ile Bursa‘nın Osmangazi ilçesinde kurulmuştur.

Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Bursa Diş Hastanesi, ilk olarak Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü Toprak Mahsulleri Laboratuvarı olarak kullanılan binada 10 yataklı olarak hizmete vermeye başlamış olup; 26 Ocak 2015 tarihinden hastaneye bağlı 11 ünitlik Ataevler Semt Polikliniği açılmıştır. Hastane 01 Nisan 2015 tarihinden itibaren; Yataklı Servis ve Ameliyathane bölümlerinin açılmasıyla Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi adını alarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Hastane, 2018 yılının Ocak ayından itibariyle Ağız, Diş Çene Cerrahisi ve Hastalıkları Uzmanları, Periodontoloji Uzmanları, Protez Uzmanları, Ağız Diş Çene Cerrahisi Radyolojisi Uzmanı, Pedodonti Uzmanı, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı ile birlikte; Diş Hekimleri, Hemşireler, Ağız Diş Sağlığı Teknikerleri, Diş Teknisyenleri, Diş Klinik Kayıt Destek Personelleri, Temizlik Personelleri, Teknik Destek Personelleri ve Özel Güvenlik Görevlileri ile beraber aktif olarak hizmetlerine devam etmektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, tıbbi cihazları teknolojik alt yapı gereksinimlerine göre modern cihazlar ile devamlı yenilenmekte olup; sağlıklı şartlarda hizmet verilebilmesi kurum tarafından sağlanmaktadır. Teknolojik gelişmelerle birlikte; sağlık alanındaki yenilikler konusunda personel hizmet içi eğitimleri ile sürekli olarak bilgilendirilmektedir.

Hastane, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, hasta ihtiyaçları, talepler ve koşullara uygun olarak yeni stratejiler geliştirerek; ölçülebilecek standartlar içerisinde, nitelikli sağlık hizmeti sunma ve tedavi edici hizmetlerin yanında koruyucu hekimliği ön plana çıkaran her türlü hizmeti kolay ulaşılabilir hale getirmeyi misyon edinmiştir.

Hastane, insana değer, hasta hakları ve çalışan haklarına saygılı, en değerli varlık olan insana; hizmet alırken ve hizmet sunarken değerli olduğu ve önemsendiği, hasta ve çalışan memnuniyeti ön planda tutularak kendi alanında tercih edilen bir sağlık kurumu olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Hastane; 7/24 hizmet veren klinikleri ile beraber; 11 ünitlik Ataevler Semt Polikliniğiyle birlikte 2020 yılı itibariyle toplam 112 Ünit bulunmaktadır.

Birimleri

Tıbbı Birimler

 • Acil Klinikler
 • Ağız ve Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Klinikleri
 • Ameliyathane
 • Engelli Kliniği
 • Evde Sağlık Hizmetleri Birimi
 • Genel Klinikler
 • Merkezi Sterilizasyon Ünitesi
 • Pedodonti Klinikleri
 • Periodontoloji Kliniği
 • Protez Kliniği
 • Protez Laboratuvarı
 • Röntgen Birimi

İdari Birimler

SKS Kalite Yönetimi

Özellikli Hizmetleri

İletişim

Adres: Mimar Sinan Mah. Emniyet Cad. No: 1/2 Yıldırım / Bursa

Telefon: 0 224 366 85 60 / 65

Faks: 0 224 366 70 08

E-Posta: bursaadsh.bsh@saglik.gov.tr

Web: bursaadsh.saglik.gov.tr

Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Randevu

Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinden RANDEVU alabilmek için 182 numaralı telefonu arayabilir veya MHRS www.hastanerandevu.com adlı web adresinden bağlanmak için TIKLAYINIZ.

Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Ulaşım

Minibüs Hatları

Polis Okulu Minibüsleri

Otobüs Hatları

1/K – 2/G – 18/B – 23 – 23/A – 24/B – 25/A – 25/B – 25/D – 28 – 28/A – 29/A – 30 – 31/A – 98 – 99 -98/E – D/4 – D/5 – D/6 – D/7 – D/8 – D/10 – E/12 – E/13 – S/1 – S/2

Metro Hattı

Metro – 1, Metro – 2

Ataevler Semt Polikliniği

Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Binası

Adres: 75. Yıl Bulvarı, Park Caddesi, No: 1 Nilüfer / Bursa

Telefon: 0 224 502 02 16 / 17

Faks: 0 224 502 02 18

Ataevler Semt Polikliniği Ulaşım

Metro Hattı 

Metro – 2

Otobüs Hatları

35/E-2 – 35/S – 43/H – 43/HB – 95/A

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Güngören Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Güngören Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Güngören Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi; 03 Ocak 2011 tarihinde Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı …

Bir cevap yazın