Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Diş Hekimliği Fakülteleri / Bezmialem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; 2010 yılında Fatih İlçesi, İstanbul‘da kurulmuştur.

Diş Hekimliği Fakültesi 2010 – 2011 eğitim – öğretim döneminde toplam olarak 30 öğrencisi ile lisans eğitimine başlamış olup; 8 anabilim dalında hizmet vermeye devam etmektedir. Beş yıllık olarak eğitim – öğretim programı içeren diş hekimliği eğitimi için ilk 3 yıl temel tıp bilimleri, teorik ve pratik diş hekimliği meslek dersleri verilmektedir. Fakültede 4. ve 5. sınıflarda ilk 3 yıl gördüğü eğitim ve öğretime ek olarak hasta üzerinde klinik çalışmaları ile eğitim ve staj programları içermektedir.

Fakültedeki öğrenciler Türkiye’de ilk olarak Avrupa Diş Hekimliği Eğitimi Birliği (Association for Dental Education in Europe – ADEE) tavsiyeleri doğrultusunda 1. sınıftan itibaren gözlemci ve oral hijyen eğitmeni olarak kliniklerde yer alacak ve her yıl tekrarlayan teorik ve pratik acil tıbbi müdahale dersi görmektedir.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan öğrenciler güncel diş hekimliği bilgi ve deneyimine sahip olarak, en son medikal teknolojiyi kullanabilen diş hekimleri olarak ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde görev alabilmektedir.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 8 anabilim dalı ile klinik bilimlere ait dersler ve staj eğitimleri Vatan Caddesi üzerinde bulunan ana yerleşkesindeki Diş Hekimliği Fakültesi’nde gerçekleştirilmektedir.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Misyon ve Vizyonu

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; dünya standartları üzerinde bir eğitim ile fakültenin değerlerini özümseyen, evrensel değerlere açık, iyi bir eğitim ile bilimsel anlayışa sahip olarak, görevine ve insan haklarına bağlı, diş hekimliği mesleğinde başarılı, nitelikli, özgüvenli, çevresi ve kendisiyle barışık, akademik ve etik değerlere bağlı, sorumluluk bilinciyle, üretken diş hekimleri başta olmak üzere; uzman ve akademisyenler yetiştiren bir kurum olmayı hedeflemektedir. Fakülte, bilimsel alanlardaki yenilik ve gelişmeleri takip ederek araştırma ve çalışmalarıyla ulusal ve uluslararası platformlarda; başarılı, modern medikal araç gereçlerle donatılmış kliniklerle, hastalara üst düzeyde ağız ve diş sağlığı hizmeti sunmak ve bilim dünyasına katkıda bulunmayı kendine misyon edinmiştir.

Eğitim, öğretim başta olmak üzere hasta tedavisinde, bilimsel çalışma ve araştırmalarda, ulusal ve uluslararası düzeyde kendini ispatlamış; uluslararası niteliklerin üzerinde öğrenci ve öğretim elemanı yapısına sahip ve öncelikli olarak tercih edilen bir diş hekimliği fakültesi olmayı hedeflemektedir. Fakülte etik değerlere saygılı olarak, hasta hakları bilinciyle, hizmet kalitesi ve hasta memnuniyeti anlayışını ön planda tutarak; bilimsel çalışmaların etkinliği ile Türkiye ve dünyanın sayılı Diş Hekimliği Fakülteleri arasında, hekimlik ve tedavi hizmetleri ile alanında dinamik, önder ve örnek alınan bir kurum olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Bölümleri

  • Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi
  • Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi
  • Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)
  • Endodonti
  • Ortodonti
  • Periodontoloji
  • Protetik Diş Tedavisi
  • Restoratif Diş Tedavisi
İletişim

Adres: Adnan Menderes Bulvarı (Vatan Cad.) P.K. 34093 Fatih / İstanbul​​

Telefon: 0 212 453 18 500 212 523 22 88

Faks: 0 212 523 22 88

E-Posta: dfakultesi@bezmialem.edu.tr

Web: dis.bezmialem.edu.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; bakanlar kurulu kararı ile 30 Ekim 2010 tarihinde Antalya‘da kurulmuştur. …