Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Tıbbi Yayınevleri / Bayçınar Tıbbi Yayıncılık

Bayçınar Tıbbi Yayıncılık

Bayçınar Tıbbi Yayıncılık; tıp ve sağlık alanında yayınlar yapmak amacıyla 2009 yılından Ataşehir, İstanbul‘da kurulmuştur.

Bayçınar, birçok tıbbi derginin olduğundan daha iyi kalitede yayınlanması anlayışıyla; tıp yayıncılığının gerektirdiği emek ve özgüven yaklaşımıyla, süreli tıp yayıncılığının gerektirdiği zaman ve zamanlamanın bilinciyle hareket etmektedir.

Bayçınar, yayınlarının hazırlık aşamasında; editör ve editör yardımcılarıyla karşılıklı görüş alışverişi içerisinde iyi ve doğruya ulaşmak amacıyla; öneriler sunarak ve sunulan önerileri göz önünde tutarak dayanışma ve uyum içerisinde çalışmaktadır.

Bayçınar, yayınlanacak bilimsel makalelerin, varsa sorunlarını ele alarak, yayına hazırlık aşamalarında tespit edilerek editörün bilgilendirilmesi ve sorunların giderilmesine, makalelerin; gereksiz ve süslü bir anlatımdan arındırılmış, Türkçe ve İngilizce olarak bilim dilinde, yazım kuralları ve terminolojiye uygun olarak, sade, açık ve objektif bir biçimde iyi bir ifade ile yayınlanmasının sağlanmaktadır. Bayçınar, okuyucuları yormadan derginin zevkle okunma oranının artırılmasına katkıda bulunmaktadır.

Bayçınar, makalelerde uluslararası standartlara uygun sıralanması, gerçekte kullanılan kaynağın kaynak olarak gösterilmiş olması gibi kaynak kullanımı konusuna titizlikle takibini yaparak, kaynak kullanımına önem göstermektedir.

Bayçınar, ulusal ve uluslararası indekslerde dergilerinin iyi ve doğru bir şekilde yerini alması, bilginin uluslararası alanda ulaşılabilir olması ve derginin atıf almasının sağlanabilmesi konusunda gerekli olan altyapının hazırlanması ve dergilerin hedefini yüksek seviyelere taşımaya katkıda bulunmaktadır.

Bayçınar Tıbbi Yayıncılık, yayınlarını dizgi ve sayfa düzeni ile birlikte; iyi ve kaliteli bir şekilde hazırlamaktadır.

Misyon ve Vizyonu

Bayçınar, ilkeli ve özgün yayıncılık anlayışıyla, ulusal ve uluslararası hedeflerine ulaşma sürecinde birçok dergiye önemli katkılar sağlamaktadır. Tüm dergi yönetimleri tarafından ilk akla gelen çözüm ortağı olması, geniş ölçüde hizmetleri ve başarılarıyla anılarak; etkinliği ve kurumsal verimliliğiyle, yayınını üstlendiği dergilere kattığı değerleri, sürekli ve belirgin bir biçimde artırarak, müşteri memnuniyeti odaklı, profesyonel, güçlü bir ekip anlayışı ile kaliteli ve ulaşılabilir hizmet sunmayı kendine misyon edinmiştir.

Bayçınar sorumluluk bilinci, değişim ve gelişime açık olarak; duyarlı, yenilikçi, altyapı ve bilgi birikimi ile konusunda öncü yayınevi olarak, sunduğu hizmetlerle kendini aşmayı ilke edinen bir kurum olmayı kendine vizyon edinmiştir.

İletişim

Adres: Örnek Mah. Dr. Suphi Ezgi Sok. Saray Apt. No: 11 D: 6 PK: 34704 Ataşehir / İstanbul

Telefon: 0 216 317 41 14

Faks: 0 216 317 63 68

E-Posta: info@baycinartibbiyayincilik.com

Web: www.baycinartibbiyayincilik.com

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Bilimsel Tıp Yayınevi

Bilimsel Tıp Yayınevi

Bilimsel Tıp Yayınevi; tıp yayıncılığı alanında faaliyet göstermek amacıyla 2007 yılında Kavaklıdere, Ankara‘da kurulmuştur. Tıp yayıncılığı …