Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Sağlık Bilimleri Fakülteleri / Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; 23 Nisan 2015 tarihinde Balıkesir‘in Bandırma ilçesinde eğitim – öğretim hayatına başlamıştır.

Sağlık Bilimleri Fakültesi, eski Bandırma Askerlik Şubesi olarak da bilinen 1901 yılında yapımına başlanmış 1902 – 1925 yılları arasında Redif Kışlası Karargahı olarak kullanılmış tarihi binada faaliyetlerini sürdürmektedir. Tarihi bina 1915 – 1921 yılları arasında Bandırma Askeri Hastanesi, 1921 – 1940 yılları arasında 127. Piyade Alayı Karargahı, 1940 – 1950 yılları arasında Konak Komutanlığı ile 231 numaralı Askeri Hastane ve 1950 – 1986 yılları arasında Bandırma Askerlik Şubesi olarak hizmet vermiştir.

Sağlık Bakanlığı tarafından 1994 yılında tamir ve restorasyonu gerçekleştirilen yapı; Bandırma Anadolu Sağlık Meslek Lisesi binası olarak kullanılmaya başlamıştır. Sağlık Bakanlığı ile YÖK arasındaki gerçekleştirilen protokol ile 10 Ekim 1996 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile Balıkesir Üniversitesi Bandırma Sağlık Yüksekokulu olarak kurulmuştur. Balıkesir Üniversitesi Bandırma Sağlık Yüksekokulu, 1998 yılında Hemşirelik bölümüne lisans düzeyinde alınan öğrencilerle eğitim ve öğretim hayatına başlamış ilk mezunlarını 2002 yılında vermiştir.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; 23/04/2015 tarih ve 29335 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 6640 sayılı Kanun ile Balıkesir Üniversitesine bağlı bulunan Bandırma Sağlık Yüksekokulu adı ve bağlantısı değiştirilerek Sağlık Bilimleri Fakültesi olmuştur. Balıkesir Üniversitesi bünyesinde yer alan eğitim kurumlarının devir olması ile akademik hayatına başlayan sağlık bilimleri fakültesi; “Geleceğe Açılan Köprü” misyonu ile eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

Fakülte, bilimsel yaklaşımlar doğrultusunda aile, birey ve toplum sağlığını koruma, geliştirme ve sürdürme başta olmak üzere; eğitim, uygulama, araştırma ve yönetim rollerini etkin şekilde kullanabilen meslek üye ve eğitimcileri yetiştirmeyi misyon edinmiş olup; eğitim, yönetim, araştırma ve uygulama felsefesini, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan ve tercih edilen bir eğitim kurumu olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Bandırma Sağlık Bilimleri Fakültesi

Bölümleri
  • Beslenme ve Diyetetik Bölümü
  • Çocuk Gelişimi Bölümü
  • Ebelik Bölümü
  • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü
  • Gerontoloji Bölümü
  • Hemşirelik Bölümü
  • Sağlık Yönetimi Bölümü
  • Sosyal Hizmet Bölümü
İletişim

Adres: İhsaniye Mahallesi Kurtuluş Caddesi No: 98 PK: 10200 Bandırma / Balıkesir

Telefon : 0 266 717 01 17

Faks: 0 266 718 64 14

E-Posta: saglik@bandirma.edu.tr

KEP: bandirmaonyedieylul@hs01.kep.tr

Web: sbf.bandirma.edu.tr/sbf

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, MLP Care Grubu’na bağlı olarak 2016 yılında İstanbul, Topkapı‘da kurulmuştur. …

Bir cevap yazın