Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Tıbbi Dergiler / Bakırköy Tıp Dergisi

Bakırköy Tıp Dergisi

Bakırköy Tıp Dergisi, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nin süreli yayın organı olup, Haziran 2005’de ilk sayısını çıkarmıştır. Genel tıp içerikli, yayın dili Türkçe ve İngilizce olan, bağımsız ve önyargısız hakemlik ilkelerine dayanan uluslararası periyodik bir dergidir. Bakırköy Tıp Dergisi Mart, Haziran, Eylül, Aralık aylarında olmak üzere yılda dört sayı çıkarmaktadır.

Bakırköy Tıp Dergisi’nin hedefi uluslararası düzeyde nitelikli, sürekli ve genel tıp konusunda özgün, periyodik olarak klinik ve bilimsel açıdan en üst düzeyde orijinal araştırmaları yayınlamaktır. Bununla birlikte eğitim ile ilgili temel yenilikleri kapsayan derlemeler, editöre mektuplar, olgu sunumları da yayınlanmaktadır.

Bakırköy Tıp Dergisi

Bakırköy Tıp Dergisi; akademisyenleri, araştırmacıları, uzmanları tıbbın tüm alanlarındaki değerli çalışmalarını yayınlayabilmeleri için desteklemektedir.

Dergi; Scopus, Embase, Ebsco Academic Search Complete, Summon Serial Solutions, Ulrich’s Database, Open J-Gate, CINAHL, ResearchBib, Worldcat, ScopeMed, Academic Index, Index Scholar, TUBİTAK Türkiye Tıp Dizini, İdealOnline, Türk Atıf Dizini ve Türk Medline tarafından indekslenmektedir.

Bakırköy Tıp Dergisi

Açık Erişim Politikası

Dergide açık erişim politikası uygulanmaktadır. Açık erişim politikası Budapest Open Access Initiative (BOAI) http://www.budapestopenaccessinitiative.org/ kuralları esas alınarak uygulanmaktadır.

İzinler

Ticari amaçlarla CC-BY-NC-ND lisansı altında yayınlanan herhangi bir kullanım (satış vb.) telif hakkı sahibi ve yazar haklarının korunması için izin gereklidir. Yayınlanan herhangi bir materyalde şekil veya tabloların yeniden yayımlanması ve çoğaltılması, kaynağın başlık ve makalelerin yazarları ile doğru alıntılanması ile yapılmaktadır..

Telif Hakkı

Kabul edilen tüm makalelerin telif hakları Galenos Yayınevi‘ne aittir. Tüm yazarlar, Telif Hakkı Devri Formunda belirtilen koşulları kabul etmeli ve formu imzalamalı veya ilgili yazarın kendi adına imzalayabileceği konusunda anlaşmalıdır.

Materyal Sorumluluk Reddi

Bakırköy Tıp Dergisi için yayınlanan tüm yazılarda görüş ve raporlar yazar(lar)ın görüşüdür ve editör, editörler kurulu ya da yayıncının görüşü değildir; editör, editörler kurulu, Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve yayıncı bu yazılar için herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

İletişim

Adres: Tevfik Sağlam Cad. No: 11 Zuhuratbaba, Bakırköy / İstanbul

Telefon: 0 212 414 71 59

Faks: 0 212 241 68 20

E-Posta: info@bakirkoytip.org

Web: www.bakirkoytip.org

Hakkında hipokratist

Check Also

Anadolu Kardiyoloji Dergisi

Anadolu Kardiyoloji Dergisi

Anadolu Kardiyoloji Dergisi – The Anatolian Journal of Cardiology; 1 Mart 2001 tarihinde Prof. Dr. …