Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Yeni
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Ankara Ürologlar Derneği

Ankara Ürologlar Derneği

Ankara Ürologlar Derneği; 16 Nisan 1970 tarihinde Ankara‘da kurulmuştur.

Dernek; 11 üye tarafından kurulmuş olup, ilk yönetim kurulu başkanı olan Dr. İhsan Günalp 1998 yılına kadar aralıksız olarak başkanlık yapmıştır. 1998 yılında görevi Dr. Sezai Yaman‘a devrederek kendisi onursal başkanlığa seçilmiştir. Derneğin başkanlığını Dr. Sezai Yaman‘dan sonra sırası ile Dr. Cevat KoçalDr. Haluk Özen, Dr. Yaşar Bedük, Dr. Turgut Alkibay ve Dr. Ali Ergen üstlenmişlerdir.

Ankara Ürologlar Derneği; üroloji uzmanları ve asistanların mesleki çalışmalarını bilimsel ve hukuki yönden desteklemektedir. Ürologlar arasındaki bağları kuvvetlendirme ve bu maksatla bilimsel, sosyal toplantılar ve geziler tertiplemektedir. Üroloji sahasında bilimsel kursları açmak, yayında bulunmak, aynı mevzu ile meşgul bulunan dernek; kurul ve kurumlarla işbirliğini temin ederek birbirlerinin çalışmalarından karşılıklı faydalanmaktadır. Dernek, üroloji alanında araştırmalar yapılmasını teşvik ve temin etmek, halkı ve hekimleri yayınları ile aydınlatmaktadır.

Ankara Ürologlar Derneği Toplantıları
  • Bilimsel Toplantılar
  • Asistan Eğitim Toplantıları
İletişim

Adres: 2007. Sokak Vadikent 90 Sitesi No:41 Beysukent / Ankara

Telefon: 0 312 988 17 93

Faks: 0 312 236 27 69

E-Posta: dernek@aud.org.tr

Web: www.aud.org.tr

About hipokratist

Check Also

Akupunktur Derneği

Akupunktur Derneği

Akupunktur Derneği, akupunktur ve diğer tamamlayıcı tıp tedavilerin bilimsel yönlerinin önemini vurgulamak, akupunktur tedavisindeki başarıyı …