Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Ankara Ürologlar Derneği

Ankara Ürologlar Derneği

Ankara Ürologlar Derneği; üroloji uzmanlarının ve üroloji asistanlarının mesleki çalışmalarını tüm bilimsel ve hukuki yönden desteklemek amacıyla 16 Nisan 1970 tarihinde Ankara‘da kurulmuştur.

Dernek 11 üye tarafından kurulmuş olup; 1970 yılında ilk yönetim kurulu başkanı olan Dr. İhsan Günalp 1998 yılına kadar aralıksız olarak başkanlık yapmıştır. Dr. İhsan Günalp 1998 yılında başkanlık görevini Dr. Sezai Yaman‘a devrederek kendisi onursal başkanlığa seçilmiştir. Derneğin başkanlığını Dr. Sezai Yaman‘dan sonra başkan olarak sırası ile Dr. Cevat KoçalDr. Haluk Özen, Dr. Yaşar Bedük, Dr. Turgut Alkibay ve Dr. Ali Ergen üstlenmişlerdir.

Ankara Ürologlar Derneği; üroloji uzmanları ve üroloji asistanlarının mesleki çalışmaları ile beraber, bilimsel ve hukuki yönden desteklemektedir. Ürologlar arasındaki bağları kuvvetlendirme ve bu maksatla bilimsel, sosyal toplantılar ve geziler tertiplemektedir. Üroloji sahasında bilimsel kursları açmak, yayında bulunmak, üroloji ile ilgili meşgul bulunan; dernek, kurul ve kurumlarla işbirliğini temin ederek birbirlerinin çalışmalarından karşılıklı faydalanmaktadır. Ankara Ürologlar Derneğinin, üroloji alanında araştırmalar yapılmasını teşvik ve temin etmek, halkı ve hekimleri yayınları ile aydınlatmaktadır.

Ankara Ürologlar Derneği Toplantıları
  • Bilimsel Toplantılar
  • Asistan Eğitim Toplantıları
İletişim

Adres: 2007. Sokak Vadikent 90 Sitesi No: 41 Beysukent, Çankaya / Ankara

Telefon: 0 312 988 17 93

Faks: 0 312 236 27 69

E-Posta: dernek@aud.org.tr

Web: www.aud.org.tr

Hakkında hipokratist

İlgili Konular

Türk Nöropsikiyatri Derneği

Türk Nöropsikiyatri Derneği

Türk Nöropsikiyatri Derneği, nöropsikiyatrisler tarafından Osmanlı Tababet-i Akliye ve Asabiye Cemiyeti adı ile 1914 yılında …